• |
ide | kryesore

Berisha shpartallon Bashën në Vorë/ “Shtëpia e lirisë” merr gati 4-fishin e votave të PD-së zyrtare

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
ruse, BerishaEdhe pse dy kandidatët e opozitës për Bashkinë e Vorës janë humbës përballë kandidatit socialist Blerim Sheraj, i cili ishte shkëputur me gati 5 mijë vota nga vendi i dytë, rezultati i shpallur mbrëmjen e sotme për Vorën tregon një hendek të madh mes opozitës së Sali Berishës dhe asaj të Lulzim Bashës.

Rezultati flet vetë. 2598 vota për Lulzim Vranën e “Shtëpisë së Lirisë”, ndërsa 687 vota për Ymer Markun e PD-së. Diferenca në vota është 3.7 herë më e lartë në favor të kandidatit të Sali Berishës.

Edhe pse janë pesë bashki të tjera për të cilat pritet të dalë rezultati, kjo e para jep një mesazh të fortë. PD-ja zyrtare në Vorë mori formën e një partie në fund të koalicionit. Ndërsa koalicioni “Shtëpia e Lirisë” e Sali Berishës non-grata dhe LSI-së së rrudhur e konsumuar mori formën e partisë prijëse të opozitës.

Sa i përket rezultatit për pesë bashkitë e tjera, kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi bëri me dije se nesër do të shpallen rezultatet për to. ©LAPSI.AL 

Lexo më tej: PS fiton në zgjedhjet në Vorë, Berisha lë PD-në e Bashës në vend të tretë 11 Comments

 1. Berisha para 2-3 vjetesh pat thene nje shprehje lapidare : ” Nese pushteti vendos ti fitoj zgjedhjet,
  opozita nuk vjen kurre ne pushtet me vote”. Sesi “vendos” pushteti ti fitoj zgjedhjet u pa ne
  regjistrimet e publikuara ne gazeten gjermane Bild. Ndryshojne vetem teknikat nga zgjedhjet ne zgjedhje,

 2. Prite tani o kimete bashke me ramen se du nu qijet motra mu me pidh. Je i mesuar te tallni karin sa kishit bashen tashti do ju qihen edhe kalamajt.

 3. Keta kara nuk jane normal, kujt po i rruhet per keto zgjedhje kur rrezikohemi nga nje i cmendur qe po e qi Naton para mbrapa, qe do kete uri dhe do kete pazotesi per burime. Mendoni bomben berthamore ku do fusni koken, une po mendoj ku do zhdukem sa me larg mos me kapi lufta e cmendur qe po vjen, ju merreni akoma me Bashen, Salen dhe te droguarin!

  1. E kunt i plas kari per se ke shpall kimetja non grata o mamqiri i vogel patronazhist. Usa ti dale zot vendeve qe u sterviti dhe furnizoi ishtrine si afganistani qe ca pa breksa po i marrin armatimin dhe vrasin te besuarit e usa apo ata te ukrahines dhe pra usa jote rri urte. Per dy vjet ska me lider biteror dhe as rajonal sa kohe dash mban kimetet berdalle. Mdersa per ty te them te qifsha librin e shpise se do jesh kelysh komunisti bytheqire.
   Se mos harroj; te qifsha edhe gjyshin partizan.

 4. Historia perseritet! Berisha e LSI ( dy grupimi majtiste) dolen te dytet ne Vore dhe shpartalluan Bashen! Haleluja! Haxhi Qamili ne vitet 1914 perball kishte AustroHungarine e ai si injorant qe ishte trimerohej se kishte pas vetes Ndroqin e Shijakun. Dihet fati i Haxhi Qamilit. Fati i Berishes e LSI eshte percaktuar sipas shprehjes “fshati qe duket nuk do kallauz”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *