• |
ide | kryesore

Aktori ukrainas humb jetën në betejë me forcat ruse

-Instant, Paparazzi, Slider


Aktori ukrainas Pasha Lee ka humbur jetën në betejën e tij me forcat ruse që pushtuan qytetin në perëndim të Kievit.

Pasha Lee ishte vetëm 33 vjeç dhe mori armën që të luftonte kundër forcave ruse në Irpin, shkruan Periskopi.

Lee thuhet se iu bashkua Forcave të Armatosura të Ukrainës javën e kaluar për të mbrojtur atdheun e tij gjatë pushtimit të vazhdueshëm.

Vetëm dy ditë më parë, aktori kishte ndarë një postim në llogarinë e tij në Instagram, ku shihej bashkë me një kolege të veshur me uniformë ushtrie.

“Për 48 orët e fundit kishim një mundësi për t’u ulur dhe për të bërë një foto se si po bombardojmë, dhe ne po buzëqeshim sepse do t’ia dalim dhe gjithçka do të jetë Ukrainë, ne po punojmë”, kishte shkruar Lee.

Aktori ka lujatur në filma si: “Meeting of Classmates”, “The Fight Rules”, “Selfie Party” dhe “Zvychayna Sprava”.

Ai gjithashtu ishte prezantues në kanalin DOM dhe bëri punë si dublues në filma si “The Lion King” dhe “The Hobbit”, sipas një postimi në Facebook nga Sergiy Tomilenko, President i Unionit Kombëtar të Gazetarëve të Ukrainës.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *