• |
ide | kryesore

Video/ Tifozi lidhet te shtylla, protestë kundër çmimit të benzinës: çmenduri në Everton-Newcastle

-Instant, Sport, VideoNdeshja mes Evertonit dhe Newcastle, rikuperimi i javës së 20 të Premier League, u pezullua për tetë minuta për shkak të një invazioni të pazakontë të fushës. Në minutën e 49, një tifoz u fut në fushë dhe shkoi e u lidh në shtyllën e portës së mbrojtur nga Asmir Begovic, mbrojtësi ekstrem i Toffees, duke përdorur një fashetë lidhëse.

Kështu është dashur ndërhyrja e policisë për lirimin e tij dhe përdorimi i pincës për të këputur fashetën në fjalë. Pas tetë minutash, loja rifilloi rregullisht, pasi tifozi u mor nga policët dhe forcat e sigurisë. Sipas asaj që mësohet, kjo ka qenë një protestë kundër rritjes së çmimit të benzinës.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *