• |
ide | kryesore

Ngordhjet masive në pularitë e Durrësit, prokuroria nis hetimet

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditProkuroria e Durrësit ka nisur hetimet për ngordhjen e mijëra shpendëve në disa pulari të qytetit.

Mësohet se organi i akuzës ka kërkuar informacion për të mësuar se kur është konstatuar rasti i parë dhe nëse janë vënë në dijeni apo jo institucionet përkatëse .

Lexo më tej: Ministria fshehu gripin e shpendëve/ Konfirmimi pas ngordhjes së mbi 1 milion pulave në Durrës 

Gjithashtu, institucioni i akuzës i ka kërkuar sot policisë të sekuestroje dokumente mbi praktiken që është ndjekur pas rasteve të konstatuara për ngordhjen e shpendëve.2 Comments

  1. Ty o komentuesi paemer, e sigurisht kopil se je djali/vajza i/e komshiut, ironine shko beje me mamin. Ketu eshte ceshtje jete o kar e ti merresh me karagjozlleqe. Duhet protestuar kunder ketij qelbesire, jo vetem per pulat, edhe pse ta la mamin me u qi me komshiun, por sepse ata qe duhet te kontrollojne pulat i ka ky nen yqem…… Po kur je kopil te duken te gjithe baballare ske faj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *