• |
ide | kryesore

Maneskin shpall turneun botëror, Rusia e përjashtuar

-Instant, Paparazzi, Slider


Måneskin sot shpall turneun e tyre të parë botëror: 48 koncerte midis Amerikës së Veriut dhe Evropës. Datat e “Loud Kids Tour” janë shtuar dhe tani përfshijnë Amerikën e Veriut, si dhe disa takime në sallat sportive italiane.

Turneu i Klubeve Evropiane, i shtyrë më parë, do të kalojë në Palasports në vitin 2023. Por, grupi e ka bërë të qartë, në solidaritet me popullin ukrainas, që nuk do të performojnë në Rusi.

Njoftimi i turneut botëror

“Ne jemi të ngazëllyer të njoftojmë se turneu ynë “Loud Kids” është bërë edhe më i zhurmshëm dhe mbarëbotëror!” thonë Damiano, Victoria, Ethan dhe Thomas. “Turneu “Loud Kids” është rritur dhe do të përfshijë datat tona të para reale të titullit në SHBA. Ndërsa kapaciteti i të gjitha shfaqjeve evropiane në ambiente të mbyllura është rritur për shkak të kërkesës popullore. Ne kemi shtuar edhe disa data të reja për të gjithë ata që nuk mundën merrni biletat në kohë”.

“Sigurisht – thonë ata – nuk është e lehtë për ne të flasim për muzikë live, ndërsa lufta prek Ukrainën dhe shkakton vuajtjen e kaq shumë njerëzve të pafajshëm. Ne jemi të shkatërruar për popullin ukrainas dhe duam t’u tregojmë atyre solidaritetin tonë të plotë.. Për shkak të vendimeve të marra nga pushtetarët, vendime që mundojnë jetën e civilëve të pafajshëm, ne nuk do të performojmë në Rusi. Ne duhet të jemi të bashkuar për paqen, tani dhe përgjithmonë.”


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *