• |
ide | kryesore

I dënuar me 12 vite burg/ Miku i Shullazit lë regjimin 41-biss, transferohet në burgun e Rrogozhinës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditGilmando Dani, i njohur si mik i Emiljano Shullazit është transferuar në burgun e sigurisë së zakonshme në Rrogozhinë pasi ka dalë nga regjimi i posaçëm 41 biss.

Gazetarja Klodiana Lala bën me dije se Danit nuk i është përsëritur izolimi ne regjimin e posaçëm.

Aktualisht nga grupi Shullazi ne regjimin 41 biss është Emiljano Shullazi dhe Endrit Qyqja. Dani është dënuar per gjobvenie me 12 vite burg. Atij nuk i është perseritur 41 bis por po vuan normalisht dënimin ne burg te sigurisë se zakonshme

Ai e mbaroi një vit ne 41 bis që vjet ne vere.

Dani eshte pjese e bandes ‘Shullazi” dhe ështē dënuar me 12 vite burgim ne 2018.

Nje vit me pare policia vendosi te zgjase me një vit tjetër qëndrimin në “41-BISS” për Arbjon Alikon, Endrit Qyqjan, Emiljano Shullazin dhe Genci Ballën dhe e shfuqezoi kete vendim per Blerim Shullazi, Gilmando Dani dhe Endrit Zela.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *