• |
ide | kryesore

Kryespiuni ukrainas që zbuloi planet ruse që në nëntor

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditShefi i Departamentit të Inteligjencës në Ministrinë e Mbrojtjes së Ukrainës, gjeneral brigade Kirill Budanov tha se vendi i tij e dinte për përgatitjen e sulmit nga ana e Rusisë që në nëntor të vitit të kaluar.

“Para dhe pas fillimit të armiqësive, burimet tona në Rusi dhanë shumë informacione për planet e Putin”, – tha Budanov, duke specifikuar se bëhej fjalë për burime brenda në Kremlin.

“Ne kemi burime, shumë burime që funksionojnë për ne. Në ushtri, në qarqet politike, si dhe në administratën presidenciale. Falë funksionimit të suksesshëm të vëzhgimit kibernetik, Ukraina ishte në gjendje të hynte në të gjithë kompleksin e mbrojtjes ushtarake në Rusi. Falë të dhënave që siguruam, u arrit të prishen planet e Kremlinit”, – tha ai për agjencinë “Unian”. ©LAPSI.al6 Comments

 1. UKRAINASIT JANE IDIOTER
  KAQ BUDALLENJ SAQE TE UDHEHIQEN NGA NJE GRUP NAZISTESH???!
  ME GOMERE NUK KAM PARE
  SHTET I DESHTUAR

  1. Pse s’aplikon ke Cendri Fuga o gay sllav?
   Ka gjithnje nevoje per buthquma skitë si ty!
   Ku e ke mesu’ shqipen?

 2. Nese e dinit qe me pare per sulmin e Putinit ku eshte ushtria e Zelenskit, se mbrotje dhe heroizem shihet nga populli i armatosur dhe jo nga ushtri e mireorganizuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *