• |
ide | kryesore

Lufta në Ukrainë, Draghi bisedon me Zelensky: Do vazhdojmë të mbështesim Ukrainën

-Instant, Lajme, PlanetKryeministri Draghi ka zhvilluar një bisedë të re telefonike me presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky. Në qendër të bisedimeve, ishin zhvillimet e fundit të konfliktit në Ukrainë, sipas la repubblica.

Zelensky përmendi bllokimin e korridoreve humanitare nga forcat ruse dhe vazhdimin e rrethimit dhe bombardimeve të qyteteve.

Draghi përsëriti mbështetjen e qeverisë italiane për autoritetet dhe popullin ukrainas dhe gatishmërinë e plotë të Italisë për t’i dhënë fund luftës dhe për të promovuar një zgjidhje të qëndrueshme për krizën në Ukrainë.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *