• |
ide | kryesore

A do rikandidojë për kryetar të PD-së? Basha jep një përgjigje të kriptuar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditIsh-kryetari i PD-së Lulzim Basha nuk iu përgjigj drejtpërdrejt pyetjes nëse do të rikandidojë për kryetar partie.

“Unë nuk jam këtu për veten, por jam për vlerat e PD dhe të demokratëve të Shkodrës”, iu përgjigj Basha pyetjes së gazetarëve, pasi takoi ditën e sotme strukturat e PD-së në Shkodër.

Për takimet që ka zhvilluar të dielën me strukturat e PD-së në Shkodër, Lulzim Basha thotë se janë në funksion të bashkimit të partisë.

“Bashkimi duhet të bëhet rreth vlerave, e jo anti-vlerave”, u shpreh Basha.

Basha tha se Partia Demokratike nuk mund të bëhet me non-grata.

“Partia Demokratike nuk bën dot përpara me non grata, me propagandë dhe pa e parë të vërtetën në sy ashtu siç është. Më 6 mars ishte betejë mes vlerave dhe antivlerave, antivlerat mund të kenë triumfuar, bashkëpunimi i non gratave mund të kenë fituar, blerja e votave mund të ketë qenë më e lehtë, por një gjë është e qartë që kështu nuk ecet përpara”, tha Basha. ©Lapsi.al 7 Comments

 1. “Unë nuk jam këtu për veten, por jam për vlerat e PD dhe të demokratëve të Shkodrës”, tha Basha. ==

  – Ti këtu je thjesht për veten.
  – Ty as t’a ndjen për vlerat e PD.
  – Ti i tradhtove demokratët.

  “Bashkimi duhet të bëhet rreth vlerave, e jo anti-vlerave”, u shpreh Basha. ==

  – Antivlerat e tua janë vlerat tona dhe anasjelltas.

  Çfar do thuash tjetër ?!

  1. Palaco komplet. Njeri i ndyre. Do te beje ende dem. E financon rama. basha i eshte bere pd si ferre ne kembe

   Ndyresire komplet

 2. Qylxhi, llokmaxhi se ndal asnjë perendi. Hiqet si katolik po është stramastik, pi birrë dhe shpirtin e ka hirrë.

  Në origjinë është bektashi ka prishur Kisha e Xhami po jeta i ka shkuar birinxhi.

  Me shokun Enver ka bere fotografi pas aksionit kunder objekteve të kultit ! Grupet armiqesore luftoi gjithe jeten në parti

 3. “Përgjigje e kriptuar” ?
  Përkundrazi ishte një përgjigje shumë e kjartë.
  Partia demokratike nuk mund të jetë e bashkuar pas non gratas nga DASH për Berishën., duke u ndarë në berishistë e bashistë.
  Ishte kjo arsyeja që ai dha dorheqjen si kryetar i PD me mendimin se këtë do ta bënte edhe shkaktari i kësaj përçarje, Berisha.
  Me nocionin e “shumicës” janë bërë gjithmonë shtrembërime të mëdha .
  Është fakt se me propoganda mashtruese i krijuan “shumicat e tyre popullore” të gjithë diktatorët kriminelë të botës., Hitleri, Misolini, Stalini e deri tek Enveri apo Edveri e deri tek Putini i Rusisë që sulmoi Ukrainën për ta çliruar nga “nazisti” izraelit , Zelensky.
  Sigurisht që tek shqiptarët që ndikohen shumë nga kulti i individit, e kanë mendësinë dumbabiste haxhiqamiliste, nëse del një “lider historik” e i mashtron se Basha ka bashkëpunuar me Putinin për të lobuar në qeverinë amerikane, apo Basha i ka ndarë me Taulant Ballën paratë e drogës të Toiota Jaris, se Basha mbështet vjehrin apo kunatin e tij “oligark”. apo Basha ësht[ “peng i Ramës”, sigurisht që një shumicë demokratësh, adhurues të “liderit historik” do ta besojnë.
  Au nuk u pyet në foltoret Berisha nga ish të persekutuarit e ish pronarët, se si është e mundur që e ke mbështetur Bashën kaq shumë kur e dinje se ishte kaq negativ, ai u mjaftua me “autokritikën” alla komuniste se ky është “gabimi im”.
  Njeriu mund të bëjë një “gabim” të falshëm , por kursesi një “gabim” i zgjatur në 16 vite e që është një faj i madh për të cilin duhet të ndëshkohesh.

  1. A ka bërë gabime Basha ?
   Sigurisht që po.
   Nuk ekziston asnjë njeri i pagabueshëm në botë.
   Gabimi i tij më i madh ishte se ndonëse e njihte Berishën nga afër për 16 vite, i besoi atij në premtimin se nuk do ta ngatëronte PD me non gratën e DASH, por do të mbrohej personalisht në rrugë gjyqësore e me ndihmën e “miqve të shumtë” që kishte në SHBA e BE.
   Ai i besoi me naivitet atij premtimi, e u gjet krejtësisht i papregatitur nga sulmet e Berishës në foltoret.
   Veç kësaj, Basha ka gabuar edhe në përzgjedhjen e “miqve” të tij.
   Dëgjojmë ca bylyk-bashër që Basha i vlerësoi e ju besoi detyra të rëndësishme, që pa pikë turpi deklarojnë tani nëpër media se shkonin në zyrën e Berishës e intrigonin kundër tij ,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *