• |
ide | kryesore

Ushtria ukrainase bën bilancin: Kemi vrarë 20 300 ushtarë rusë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit“Të paktën 20 300 ushtarë rusë janë vrarë në Ukrainë që nga fillimi i pushtimit”, – njoftoi sot ushtria e Kievit në llogarinë e saj në Tëitter. Kievi bëri përditësimin e fundit mbi humbjet e pësuara nga Moska deri më tani si dhe numrin e automjeteve ushtarake ruse të goditura dhe të shkatërruara nga rezistenca ukrainase.

Ushtria ukrainase bën me dije se pas 53 ditësh konflikt ka rrëzuar 165 avionë luftarakë, 146 helikopterë dhe 148 dronë.

Forcat e Kievit pretendojnë se kanë shkatërruar 773 tanke ruse, 376 mjete artilerie, 2 002 transportues të blinduar të personelit, 4 sisteme raketash balistike me rreze të shkurtër veprimi, 127 sisteme raketahedhëse, 8 anije, 1 471 automjete, 76 cisterna karburanti, 66 njësi mbrojtëse kundërajrore dhe 27 njësi të pajisjeve speciale. ©LAPSI.al7 Comments

  1. Mos komento, numero ushtarët dhe gjeneralet me bythen nga dielli se pune te rende e te gjate.. FILLO QE TANI, KERME!

 1. Ten Commandments of War Propaganda

  We do not want war.
  The opposite party alone is guilty of war.
  The enemy is the face of the devil.
  We defend a noble cause, not our own interest.
  The enemy systematically commits cruelties; our mishaps are involuntary.
  The enemy uses forbidden weapons.
  We suffer small losses, those of the enemy are enormous.
  Artists and intellectuals back our cause.
  Our cause is sacred.
  All who doubt our propaganda, are traitors.

 2. Ahahahaha
  Kta si filmat me partizan e gjermane
  Ooo mire ja u ben putini ju. Bravo mer putin shauaja rracen ketyre pederastave

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *