• |
ide | kryesore

U shkarkua nga vettingu/ Reagon kryeprokurorja e Tiranës, Elisabeta Imeraj

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditKolegji i Posaçëm i Apelimit shkarkon nga detyra drejtuesen e prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj.

Në një deklaratë për mediat pas vendimit për shkarkimin nga detyra, Imeraj tha:

“Ndihem e cuditur është në kundërshtim me procesin ligjor, pa marrë parasysh asnjë lloj pretendimi të paraqitur nga ana ime.

Shpresoj ta kem të argumentuar kush e shpreson shakrimin tim nga sistemi i drejtësisë. Jeni të ftuar në cilësinë e gazetarëve të merrni cdo fletë të dosjes hetimore, ku vërtetohet se imeraj ka zero pasuri në pronësi dhe bashkëpronësi. Puna ime prej 17 vitesh ka folur qartë se si është kryer puna e prokurorit dhe rezultatet e marra prej tyre. Më shumë se 160 të pandehur janë dënuar me formë të prerë dhe vetëm tre prej tyre kanë marrë pafajësi.” – u shpreh Imeraj.

“Rezultati në raport me atë që vendosi KPA është jo proporcional, duke mos respektuar parimin e proporcionalitetit” – shtoi ajo.4 Comments

 1. Origjina nga Veriu edhte ne papajtueshmeri me kriteret sorrosiane te drejtesise se kapur nga edvin rama. Me haptas e tha dhe vete genta bungo qe merret me kete pune.

  1. Po te ishte per te gjatin e taborin e tij, ajo do ishte konfirmuar sot. Kush e beri drejtuese ate?! Apo arritjet i ka te vetat dhe disfatat te “armiqve”. Ate e shkarkoi vetja dhe vendosmeria e te huajve. Per ne dhe te gjatin lart e me lart do ishte.

 2. Shqiperia esht Jugu🤔🤭🤣😅😉🙈🙈keshtu i duket palloshi Edvin sum shkerdhyeri.😅😂🤣😉

 3. Ti moj zonje ke dy “faje”:

  1. Je “maloke”, dhe kete nipat dhe mbesat e Byrose Politike te EnverHoxhes nuk e kaperdijne dot qe ti te jesh me e zonja se ta.
  2. Ke futur ne burg ministrin “kampion” te Rilindjes, Saje Qorrin qe e beri Shqiperine jeshil me kanabis nga Vermoshi ne Konispol.

  Kesaj klike ne pushtet duhet tju qish robt se dhe nje mandat te kene, do e shnderrojne Shqiperine me aq banore sa ka nje pallat ne Kine.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *