• |
ide | kryesore

Këngëtarja në listën e PD/ Bleona Qereti: Unë zgjedh vetëm qeverinë e SHBA

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditEmri i këngëtares Bleona Qerreti në listën e kandidatëve të Këshillit Kombëtar të PD-së shkaktoi mjaft reagime një ditë përpara Kuvendit Kombëtar të kësaj force politike.

Pasi emri i saj u lakua në mediat online, këngëtarja ka vendosur të bëjë një reagim në lidhje me këtë çështje.

Përmes një postimi në Instagram ajo shkruan se nëse do të punonte ndonjëherë për një qeveri, do të ishte vetëm për atë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, duke e cilësuar veten si “qytetare amerikane.”

“Ndërsa kam lindur në Shqipëri jam një qytetare amerikane! Unë e dua Shqipërinë por besnikëria ime është ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës – vendit tim!!

Nëse do të punoja ndonjëherë për një qeveri, do të punoja vetëm për qeverinë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës!”– shkruan Qerreti që postimin e saj e ka shoqëruar me një flamur amerikan.

Pëlqimin e ka dhënë edhe Richard Grenell një nga këshilltarët kryesorë të ish-presidentit amerikan Donald Trump. Nuk dihet se si emri i saj përfundoi në listat e PD-së. ©LAPSI.al12 Comments

 1. E si u katandise o malok vucidoli !Ta dhjet edhe nje kurve tarallake si Qerreti Hahahahah Amerikanet ta beren te qarte sot qe do shkosh ne burg….vazhdo sillu si pordha neper breke tani…

 2. Katunare katunare.
  Po e ndieu lageshtiren.
  Imagjinoni, kur e ka kuptu edhe bleona, qe ne ate hale ka ren bomba dhe nuk behet me.

 3. Bythelepirja nuk njeh gjini!

  Jane bo robt me frike! Po tju permendesh PD, sikur ju ke permendur Al-Qaeden!

  #godfuckamerica

 4. Amerika zaten prandaj o katandis ne kte derexhe qe smereet vesh se ca jan burra apo gra se kane besnikerine e kareve si puna jote.
  Ti e jep besnikerine atje ku paguajne me shum o bleona me bythet si vagona

 5. për të “shkarkuar” Lulzim Bashën më 18 dhjetor votuan 2800 vetë, për të zgjedhur kryetarin e PD në zgjedhjet e Berishës votuan 270 vetë. Të dyja shifrat janë të Berishës dhe tregojnë se ai nuk ka bërë zgjedhje, por përzgjedhje njerëzish, që t’i ketë besnikë në këtë betejë. Dhe për këtë arsye shumica e tyre janë llumi i shoqërisë, ose njerëz të inkriminuar, që të vetmen shpresë shikojnë Sali Berishën.Bleona me e zgjuar se nje tufe shpellkaret qe mbajne ne dore diploma te vitrines e kristalit dhe shkojne duke i lepire bythen serbit salih karaxhic berisha,as sa bleona nuk keni mend o te mjeret e salihut

 6. Sa femer kare dhe sa kara kta qe merren me kte debilen analfabete.
  Babane tuaj e kam njohir kishe frike ti jepje doren se te kapte nga kari. Ishte tip bytheqiri dhe siç duket edhe ti i ke ngjare qe dukesh si tip karet komplet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *