• |
ide | kryesore

Video virale/ Lapsusi frojdian i Ramës: “Duhet bërë paqja perfundimtare Shqipëri-Kosovë”

Arkiva, Syri i Lapsit, Të funditNganjëherë është goja ajo që nxjerr padashur atë që fsheh mendja. Lapsusi frojdian i Edi Ramës gjatë fjalimit në samitin e Open Balkan në Ohër, ishte ku e më ku spektakolar sesa pengimi i tij, që gati e rrëzoi në skenë dhe që u bë lajmi pikant i të gjitha mediave.

Duke folur se si afrimi përmes interesave që nxit Ballkani i Hapur, se si bashkëpunimi për krizën e grurit apo të energjisë, do ti paqtojë edhe vendet armike Rama ngarërroi  pa dashje Prishtinën me Beogradin.

“Vetëm duke lënë pas të shkuarën dhe duke shtuar bashkëpunimin ne do të mbërrijmë tek paqja përfundimtare mes Kosovës dhe Shqipërisë” tha kryeministri i vendit më të madh të shqiptarëve.

Në fakt, pavarësisht se kjo qe një gafë, sot, në kuadrin e Open Balkan mund të flitet realisht për paqe mes Shqipërisë dhe Kosovës.

Lexo me tej:

Ballkani i Hapur si “armë” e Rusisë kundër NATO-s dhe Bashkimit Europian

Presidenti serb shkrihej së qeshuri kur gjatë fjalimit të tij Rama ironizonte me faktin se Vuçiçi nuk është bajlozi që do na pijë ujrat e detrave tona. Të dy politikanët dukeshin si vëllezër, ndërkohë që Rama me Vjosa Osmanin dhe Albin Kurtin duken si armiq.

©Lapsi.al14 Comments

 1. Gati-gati nuk eshte as frojdian.
  Ai ndihet sllav. Eshte i bindur se e ka vella Vucic.
  E di se rrjedh nga familje bolshevike puniste. Punon per pansllavizmin dhe financuesin e tij sorosin….
  Me siguri i urren te gjithe kosovaret(tipike per serbet)….

 2. Mos ja vini re . Ketu nuk filitet per para , vetem atje ai nuk ganon kurre . Pyesni nje te marre sa nejne 1+1 , ai nuk din tua thote , por nese i thoni sa bejne 100 leke + 400 leke jua jep pergjigjen direkt . Edhe keti pushtit tone mjaftone qe prpashtesa te kete fjalen leke dhe nuk ngaterrohet kurre .

  1. sikur të besohet çfarë deputetët i thonë njëri-tjetrit, vetë Kuvendi do të ishte një tempull që duhej t’i dilte flaka mbi çati dhe deputetët do të duhej të përziheshin me kamzhik prej tij. Me akuzat që ata shpërndajnë aq lehtësisht me njëri-tjetrin, shumë nga ta do të duhej të pushkatoheshin nga dy herë në muaj, të ringjalleshin dhe pastaj të pushkatoheshin sërish.

 3. Dihej dhe ishte pranuar nga shumica e atyre me pak mënd që jetojnë akoma në shtetin Albanistan se per RamPallen verioret e kosovaret janë të padëshiruar

 4. YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT,MUHAMET VELIUT,KOL SALLAKU SKYPE,DHE SKENDER MINXHOZIT thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH ALEXANDER VUY EDI RAMES DHE LAVROVIT

 5. Doçi na permend Japonine, sikur ç’gjeti! Ore doç SHBA pasi e shkaterroi? i kerkoi falje e per kete financoi komlplet rindertimin, e beri paqen! Dhe Gjermani France nuk ka asnje lidhje me Kosove serbi o qen serb! E para, Gjermania i kerkoi falje Frances e gjithe Evropes,e i njohu demet e i pagoi dem shperblimin dhe Gjermani France kane bere pqe ne vitet ’90-95, e kete o doç pas 40-50 vjet nga lufta! Po ti injorant total qe je nuk njeh histori sepse ti je “historia” o hale! Kurse buçe serbija jote nuk e njeh Kosoven atehere vetem llogjika e nje kurve politike e kupton mbrapsht realitetin. o I shqyer bythesh!

 6. Po pse habiteni. Rama eshte vlleh arumun, coban..quajeni si te doni po shqiptar ne gjak nuk eshte. Ashtu ka qene dhe nano dhe majko e shume te tjere vijne nga lobi coban. E kane kollaj ta shesin shqiperine sepse e urrejne shqiptarin. Populli qe se do veten e vet e sundon i huaji si ky cobani pederast

 7. ooo ty ta qifsha familje, po si e shet ti Kosoven per sllavet e Serbis.cfar pajtimi kerkon ti.ti e meriton plumbin ne ball.mos harro se dhe kjo do te ndodh.o tradhtar i Kombit

 8. Ore mire e shajme, por si do na vej halli. Ai u be K/M nga Ilir Meta per te mos ikur me. E beri Ilir Meten President per ta hequr qafe dhe ja arriti qellimit. Sa te jene pensionistet qe sot jane mbi 65 vjec dhe kryesisht pensionin e marrin nga vitet e punes te kohes se Enverit, Rama i ka votat e tyre ne masen 70 perqind pra 450 mije vota. E mori administraten qendrore dhe lokale nga Berisha ne masen 140 mije punonjes dhe kur erdhi ne pushtet mbasi pastroi militantet e Sales shtoi dhe 44.000 mije parazite dhe i beri 184 mije ne administrate, megjithese beri Reforme Teritoriale dhe shkriu Komunat. Kjo administrate nepotike, e paafte, injorante, e dhunshme, me sjellje talebane karshi biznesit dhe qytetareve, i siguron rreth 350 mije vota. 100 mije vota i ka puntoret e hashashit qe punuan ne 2016 per 215 mije hektar toke te mbjell me hashash. Ka te gjitha votat e punonjesve te firmave qe marrin tendera publik dhe te gjitha keto vota e mbajne te sigurte ne pushtet karshi nje opozite qe nuk e merr vehten per nje kohe te gjate. Prandaj Ai thote qe nuk keni pare gje akoma. Shikoni se si u prish dhe merr pronen qytetareve, shikoni Resortet Turistike qe thote, ato nuk i sherbejne zhvillimit te vendit sepse atje shiten vilat te borgjezet, hajdutet, krieminelet, te koruptuarit. Provojeni te shkoni per te pire nje kafe ne nje lokal te Resortit, nuk ta ngrejne traun pa te pare se ke kollaro dhe mjeker. Sa shume gjera ka per tu shqetesuar per femijte tane. Populli i Shqiperise dhe i Kosoves jane ne paqe mes tyre, por klasa politike nuk eshte ne paqe por ne armiqesi deri ne vdekje brenda cdo vendi. Sidomos Rama dhe Kurti nuk do kene kurre sinqeritet midis tyre pra as paqe politike, sepse Rama duke qene Delirant, ka dhe trupin te madh, publicist i thekur dhe patjeter i ditur, e quan vehten Babai i Kombit ndersa Kurti jo vetem qe eshte kunder rrjedhes si majtist, por Ai dhe kushdo tjeter drejtues ne Kosove, eshte viktime dhe duarlidhur nga Pakua e Ahtisarit. Rrofte Amerika qe na mbrojti si Komb. Paqe nuk do kete asnjhere, kur mungon paqja sociale. Ne si qytetare me voten tone, vrasim jeten e femijeve tane. C’fare te thuash me pare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *