• |
ide | kryesore

Titanic rikthehet në kinema me një version të ri

-Instant, Paparazzi, Slider


Për të festuar 25-vjetorin e “Titanic” të James Cameron, fituesi i shumëfishtë i Oscar-it është vendosur për një shfaqje të re në teatër  në Ditën e Shën Valentinit .

Një version i rinovuar do të jetë i disponueshëm në kinema në 3D 4K HDR duke filluar nga 10 shkurti 2023, ka konfirmuar Deadline. Paramount ka të drejta të brendshme dhe pritet të caktojë gjithashtu datën e tij në ditët në vijim.

Partneri për një kohë të gjatë  i Cameron dhe drejtori o Lightstorm Entertainment, Jon Landau,konfirmoi ribotimin e Titanikut në prezantimin e Disney CineEurope në Barcelonë të mërkurën. Atje ai tregoi një pamje 3D të versionit të rindërtuar.

Lajmet për Titanic pasojnë njoftimin e Disney në CinemaCon në prill se Avatari origjinal i Cameron do të kishte një ribotim të ribotuar më 23 shtator, përpara debutimit të vazhdimit të parë, Avatar: The Way Of Water. Ky film do të shfaqet  më 14 dhjetor dhe në Amerikën e Veriut më 16 dhjetor./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *