• |
ide | kryesore

DOSJA/ A është Ilir Meta, politikani bashkëpunëtor i ish-Sigurimit të Shtetit?

-Instant, Arkiva, Kryesore, LajmeAutoriteti për Informimin mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit bëri këtë të martë një njoftim në faqen e tij zyrtare ku zbulonte se një personazh me profil të lartë politik me iniciale I.M. rezultonte të ishte bashkëpunëtor. Në të njëjtin njoftim thuhet se institucioni u vu në dijeni me anë të një e-maili dhe pas verifikimit, rezultatet iu vunë në dijeni Kuvendit të Shqipërisë.

“Në kuadër të punës së përditshme me përpunimin e materialeve të ish-Sigurimit të Shtetit, së fundmi Autoriteti është ndeshur me informacione dhe të dhëna mbi një personazh me profil të lartë politik.

Institucionit iu kërkua nëpërmjet postës elektronike që të verifikohej figura e shtetasit I. M. në dosje të klasifikuara të ish-Sigurimit të Shtetit. Konstatimi u shqyrtua me përgjegjësi dhe materialet u bënë të njohura për të gjithë anëtarët e zgjedhur.

Me vendimin nr. 321, datë 26.07.2022 të Autoritetit, të dhënat iu përcollën Kuvendit të Shqipërisë” – thuhet në njoftimin e Autoritetet të Dosjeve.

Pas këtij njoftimi kanë qenë një sërë portalesh që kanë raportuar nga burime të tyre se bëhet fjalë për ish-Presidentin Ilir Meta. Në këto portale shkruhet madje se “Meta ka spiunuar një shok shkolle për planin e tij  për t’u arratisur jashtë shtetit dhe se … dhe ka qenë i dërguar i Sigurimit të Shtetit, edhe në takimin me Ramiz Alinë në Dhjetor 1990”.

Por nëse ka qenë Meta bashkëpunëtor i ish-Spigirimit të Shtetit si ka qenë e mundur që ai ka mbajtur postet më të larta të këtij vendi, deputet, Kryeministër, Kryetar i Kuvendit dhe President i Republikës?

Në njoftimin e Autoritetet të Dosjeve thuhet se ky është një problem që e ndjek punën e këtij institucioni prej vitesh pasi au nuk mund të verifikojë një politikan që është verifikuar një herë në të kaluarën dhe ka rezultuar i pastër.

“Autoriteti nuk administron kërkesat për informacion për zyrtarët që propozohen të emërohen ose ngrihen në detyrë në institucionet kushtetuese dhe autoritetet publike, kur Autoriteti administron apo i janë vënë në dispozicion dokumenti autentik origjinal i certifikatës së pastërtisë së figurës” Pra, emrat e shqyrtuar më herët nga komisionet Mezini-Bezhani nuk verifikohen nga Autoriteti, me dispozitë ligjore” – thuhet në njoftim. Për këtë kryetarja e Autoritetit, Gentian Sula i ka kërkuar Kuvendit që ligji të ndryshojë.

“Shqetësimi është paraqitur së fundmi nga znj. Gentiana Sula, në seancën plenare të 21 korrikut 2022, gjatë raportimit të veprimtarisë për vitin 2021. Në këto rrethana, në rastet e shqyrtuara me përgjegjësi për subjektet A. D., Th. S., S. H., Xh. Sh., D. Ç., dhe I. M., autoriteti e ka bazuar vendimmarrjen në kërkesën për emërim/ngritje në detyrë.

Në rastet kur kërkesa për të njëjtët emra bëhet për verifikim figure, Autoriteti administron të gjithë dokumentacionin mbi personin në fjalë. Ngërçi e vë institucionin në pozitën që, një vendim i tij në përgjigje të kërkesës institucionale, deklaron se subjekti zotëron certifikatën e pastërtisë se figurës së tij nga komisione të mëhershme verifikuese” – thuhet në njoftim.

Pas publikimit të njoftimit të Autoritetet të Dosjeve, të parin reagim nga “Partia e lirisë” e bëri Tedi Blushi, anëtar i Komitetit Organizativ të kësaj force dhe ish-këshilltar më mediat i Metës si President.

“Ha Ha Ha…🤣 Autoriteti i Dosjeve u kujtua t’i kërkojë Kuvendit të ndryshojë ligjin “Për të drejtën e informimit për dokumentet e ish-Sigurimit”, një ditë pas themelimit të Partisë së Lirisë, se gjoja një politikan i nivelit të lartë I.M, figuron bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit dhe qenka përpjekur për t’u fshehur nga verifikimet dhe për këtë u dashka bërë një ligj i veçantë.

Mos e lodhni kot Kuvendin me këtë punë, se ka çështje të tjera më të rëndësishme për t’u marrë si aferën skandaloze të inceneratorëve apo Marrëveshjen e Detit me Greqinë (kujtoni letrën e fundit të Presidentit të Republikës për të gjithë deputetët).

Latë nam me patronazhistët e sotëm ju që paskeni merakun e “patronazhistëve” të komunizmit. I bëjmë thirrje autoritetit të dosjeve të hapë që sot dhe të bëjë publike çdo dosje dhe informacion të sigurimit të shtetit dhe gjithçka tjetër, përfshirë edhe procesverbalet e organizatës së rinisë të asaj kohe! Jetojmë në kohën e “pavarësisë” së institucioneve, por edhe të TRANSPARENCËS, që nuk do të ndalet” – shkruan Blushi.

Autoriteti thotë se për zgjedhjet parlamentare 2017 dhe 2021 u verifikuan 446 kandidatë për deputetë, ku 441 rezultuan pa dokumente dhe 5 kandidatë për deputetë figuruan bashkëpunëtorë në dokumente të ish-Sigurimit të Shtetit. Nëse dikush rezulton të ketë qenë bashkëpunëtor i ish-Sigurimit të Shtetit nuk mund të mbajë detyra shtetërore. ©LAPSI.al53 Comments

  1. Kjo ka koh qe dëgjohej.
   Po me intersenate e bente fakti se kete e tregonin disa te djatht.
   Eshte per tu menduar e cuditur pse del tani.
   E sulmojn te majtet apo te djathtet???????
   Politika eshte gjuajtje me spond jo drejt per drejt.
   Eshte per tu cuditur qe meta u be brenda nates eksterm i djatht. Ku po kerkon te fus doren qe te mare vota? Nga e majta nuk ka me shanse, edhe ne Skrapar nuk ka me mbeshtetjen e dikurshme.
   Pra s po meret vesh se kush eshte i pakenaqur me meten.

  2. Haha do ja hjelle prape si Tek 7/100 ështe e montuare. Shyqyre që Liken e kemi me vidjo dhe me firem si për vjedhjet si për spiun. Por një lloje jane edhe Edi Rama dhe Sali Berisha pa varsisht se nuke i kemi me vidjo dhe me firem siqe kemi Liken. Edi Rama ështe hajdute i korruptume dhe i lidhure me krimin dhe spiun dhe punone për Erdogani Turqine dhe vendet Arabe. Kurse Sali Berisha ështe hajdute vrase me një familje mafjoze ështe spiun dhe punone për Rusine. Ja pra këta jane keta 3 horra

   1. Idiotet nuk arrijne ta kuptojne se e gjitha kjo behet se Meta e Berisha bashke per 24 ore e shembin edvin kurven

    1. Eshte flluske sapuni kjo historia me sigurimsa. Ai ka qene shumeni vogel ne ato vite. Dhe per detyra speciale nuk ka qene j prere, pasi nuk vinte nga klasa e te deklasuarve qe te infiltorhej. Kush e afronte nje bir komunisti dhe te benin plane per arratisje. Ne qe kemi jetuar ne ato vite e dime se eshte cmenduri. Keta qe kane lindur pas vitit 1990 nuk e kane fare idene se si funksiononte shoqeria ne ato vite te erreta te diktatures.

   2. Oo ç’po vete, ç’po vete…?
    Ja Mediu, Mesila dhe Dash Shehu, folën pasi u njohën me dosjen e Metës….. të shporret, të varet në litar…. të paguajë gjithçka fituar nga detyrat e tij….
    Kur thotë ai budalla: – Dale, dale se nuk keni parë gjë akoma, talleni juve….
    Po kur britanikët të publikojnë dosjen e gjetur ne Beograd për SRB -in çfarë do thoni pastaj?
    – Eh sa njerëz do të vrasin veten sepse jeta e tyre ishte komplet zhgënjim….

 1. Mire berishes i sajuat non graten me trillimet tuaja dhe ndihmen madheshtore te sorosit , tani doni te largoni edhe Meten si sigurims ? Ky palloshi do te beje beteje me armikun por armiku te jete lakuriq dhe ky me arme automatike .
  Hajde mendje perverse hajde , hajde ligesi hajde . Shume “i forte” na dole o pallosh , por nje gje eshte e sigurt : per koken tende e ke o pallosh .

  1. Kopje enver shpati, ai vrau e inernoj te gjithe zengjinet dhe aristokratet pas viteve 1945, e mbajti lenken, palin, themijen e bujqesise krej injorantet e brekushegrisurit, ky palloshi tani i perze nga atdheu e nga puna e mban copa injorate e patronazhistet, qe i fut ne administrate me kontrata 6 mujore, palloshi i netes dhe i kristaqit e beri shqiperine si enveri dikur

  1. INCENERATORET, mos u hallakasni kot me budalliqe.

   I-N-C-E-N-E-R-A-T-O-R-I

   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI

   edhe njehere INCENERATORET

 2. Keta mavite qekan te papame fare
  Ububuuuuu sa fare e keqe qenkan keta .
  Me keta vetem plumbi mbaron pune .
  Po ja fusin edhe babait te tyre shpirteror (qoftelarut) ne intriga .
  Ububuuuuuuuuuuuu …….. duheni larguar sa me pare

 3. Hahahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  aaaaaaaaaaaaa

  1. Nisur nga e shkruajta jote , na lind dyshimi i arsyeshem qe jo vetem nuk je Fugist por nuk di te fshish as qyrrat me menge ( sic e ka zakon soji yt mor komunist jugu ).
   Ik ha ndonje byrek 300l lekesh qyl kur vjen te te qerase ndonje refugjat Greqie , dhe mos harxho kot kohen tende te vyer neper komente sepse mund te lesh lopen pa mjele .

 4. Po Ilir Meta ka qene kryeminister, deputet 30 vjet, president, anetar e kryetar i keshillit te sigurise kombetare , i kontrolluar 1000 here, tani na doli spiun dhe nga kush, nga shpikesi i makinerise se BALTES. Mbaj mend nje fjale te urte te popullit o Pallosh, ne varin ae i hap tjetrit bie vete brenda. Shpejt do mbaroje dhe misioni yt per Ameriken dheje i pari qe do kryqezohesh po prej tyre, keshtu e hengren dhe Burra si Sadami, Bin Ladeni apo Kedafi kur ju fik kandili per SHBA dhe jo ti qe s’te llogarisin si fare per bure.

  1. sipas Dritan Priftit, kjo tregonte edhe frikën e Ilir Metës për t’u përballur me të vërtetën.

   “Ka mundur për 25 vjet ta fsheh këtë të vërtetë, në bashkëpunim me Sali Berishën, i cili ka dosjen e plotë të Ilir Metës, por e ka përdorur atë vetëm për interesat e tij”, tregonte ai në deklaratë.

   Ndërkaq, Prifti shtonte se ky spiun që në bangat e shkollës, arriti ndër vitë të bëhet Kryeministër dhe Kryetar i Kuvendit,lapsi me ne fund e biteje skandalin me te madh ne keto 30 vjet qe tregon se ramiz alia ja dorzoje oushtetin komunistave te rin e te vjeter salih e ilir por si i zgjuar qe ishte kopjet e dokumentave te agjenteve te sigurimit salih berisha dhe ilir meta i nxorren njerzit e tij,Bisturia dhe penicilina do te mjekojne ilirin nga kjo e vertete

   1. Dritan Prifti ishte nje hajdut si rilindasit, dhe kur e kapen me fakte duke vjedhe, rilindasit e shantazhuan duke e detyruar te beje videon e famshme e qe solli 21 janarin, por me vone ne 2013 edvini beri aleance me Meten

 5. I paster ne boten Shqiptare dhe i kulluar si uji i Lanes esht Edvin gomar pallosh Ram bytha 😅😂🤮🤮 💩💩💩 hhaaaa na gajaset na gajaset.

 6. Themeluesit e PD si Arben Meçe e thonin shpesh në pervjetoret e PD : Ilir Meta nuk ka qene student dhjetori : ka shkuar në takim tek Ramiz Alia si perfaqesues i Komitetit te Rinise se Fakultetit dhe jo si perfaqesues i studenteve tek Qyteti Studenti.
  Askush nuk ja vinte veshin…

  1. Likja ka qene sekretar rinie ne fakultet. Sigurimit muk i hynin ne pune njerez te tille aq me teper qe behet fjale per 18 vjecare. Ne 89 te gjith donin e planifikonin si te iknin. FT e njof personalisht eshte arratis per greqi ne 89 dhe esht mik sh i ngushte me liken prej vitesh.

  2. arben meçe rrote kari; duhet qe sala tja fusi ne bythe se u pasuruan me bujtina e te tjera dhe bejne si trima ,motren ku ta kete meçe bashke me moterqirat komuniste , rrofte sala dhe likja o 32 vjet mashtrim
   27/07/2022 te 00:14

 7. Ne fakt spiuneve te sigurimit qe beheshin anetare partije, ju mbyllej dosja me arsyetimin qe cdo spiunllik tani do behej ne organizaten baze te partise.
  Kshu puna Saliut. Ka qene spiun po u be anetar partije, dmth prape spiun.

 8. Bastardi Rama ka harruar qe “Kristaq Rama” ka firmosur për dy dënime me vdekje,ka harruar kryespiunet e sigurimit ne Qeverine e tij,kriminelet Gramoz Ruçi,Spartak Braho dhe Fatmir Xhafaj?
  Kartolina e Edvin Rames derguar Dajës së tij Spiro Koleka.
  “I dashur Baba Pilo! Ju urojmë Gëzuar Vitin e Ri 1983! Shëndet dhe lumturi në familje. Të rrojë partia dhe xhaxhi Enver.
  Olsi dhe Edi
  Merr: Spiro Koleka
  Blloku i Udhëheqësve Tiranë.

 9. KOMUNIZMI RA, KOMUNISTËT NGELËN, E KANË 30 VITE QË NA QEVERISIN DUKE SUNDUAR E DUKE VJEDHUR.

  Ka ardhur momenti i së vërtetës. Shqiptarët duhet të dinë pse në 30 vite nuk panë demokraci reale dhe përparim, por vetëm vjedhje, korrupsion, tallje, mungesë meritokracie, nepotizëm, vaefëri dhe emigrim. Në fakt, në 30 vite jemi qeverisur, ose më saktë sunduar nga ish komunistë, pinjollë e pasardhës të diktaturës, ish sigurimsa. Si mund të sjellin demokracinë këta sharlatanë? Prandaj duhet urgjentisht të hapen dosjet dhe të dënohen krimet e komunizmit, dhe të largohen nga pushteti e politika bashkëpuntorët e sistemit diktatorial.

  1. Dosjet nuk hapen dot pas 30 vitesh, sepse aty nuk ka me asgje te vertete.
   Informohu, nje here lexo, dhe do kuptosh qe hapja e dosjeve tani nuk ka me asnje vlere, perkundrazi mund te demtoje njerez komplet te pa fajshem.

   1. Dosjet jan komplet te manipuluara. Nje te njohurin tim me te jatin te varur nga komunistet te ura kirit e nxorren bashkpuntor se nuk firmosi temderin ne nje ministri kur punonte pas 92shit.
    Harrojini dosjet
    Ska nevoje per dosje kriminele si gramoz ruci qe nuk u shpallen asnjeher non grata

 10. kjo është e vertete! Ai ka qenë spiun. Por, UDB’ja jugosllave qe kontrollon shish, shik dhe shiu… reagojnë sot pasi Ilir Meta po u rrezikon suksesin e tyre më të madh, agjenti bisturia, i dosjes penicilina, alias Sali Berisha

 11. Ka një përceptim të përhapur në Shqipëri që në fillim vitet 90-të, se gjatë kohës së diktaturës enveriste, një ndër tre persona ka qenë i rekrutuar nga Sigurimi i famshëm.
  Me këtë i bie që në një familje me tre veta, babai, nëna e fëmija i tyre, njeri spiunonte dy të tjerët në organet e Sigurimit.
  Është kjo një legjendë apo një e vërtetë ?
  Për mendimin tim , ky përceptim më shumë i afrohet legjendës sesa realitetit.
  Llogjika ta thotë se i interesonte punistëve e makinës së tyre kriminale të Sigurimit, që të përhapej ky përceptim për të përhapur frikën tek të gjithë se ishin tërësisht të kontrolluar prej tij.
  Është interesante që në tehun e gjuetisë propogandistike mediatike pas vitit 1991, pak përmenden oficerët e ushtarët efektivë të Sigurimit, përfshi edhe sistemin e drejtësisë që ishte një hallkë e rëndësishme e luftës së klasave, po fushata u përqëndrua në “zbulimin” e spiunëve, një pjesë shumë e madhe e të cilëve mund të konsiderohen vetë si viktima të diktaturës.
  Pse i quaj viktima ?
  Sepse ka ndodhur që pikërisht ish të persekutuarit që ishin në tehun e luftës së klasave, ishin objekti më i preferuar i gjahut të Sigurimit për ti rekrutuar .
  Nëse i thonin një nëne të një familje të persekutuar që ti nëse nuk na jep informacione për bashkëshortin, ne do ta kalbim në burgje djalin tënd, si do të reagonte e gjora nënë ?
  Me ndjenjën e nënës, do të pranonte ta vinte një firmë pranimi, pamvarësisht se do ta kryente apo jo ate detyrë të ndyrë.
  Oficerët e sigurimit vlerësoheshin nga eprorët nga numuri i “spiunëve të rekrutuar”, ose më saktë nga numuri i firmave të pranimit.
  Është kjo arsyeja që në fund të diktaturës enveriste, në statistikat sekrete të ish Sigurimit , një ndër tre shqiptarë llogaritej si i “rekrutuar”, pamvarësisht se një pjesë e madhe e tyre kishin nënshkruar formalisht nën kërcënimin kriminal të dhunshëm të oficerëve xhahilë.
  Me pluralizmin politik, ky realitet u shfrytëzua me zell nga punistët e sigurimsat, për të shantazhuar të gjithë politikanët duke shpikur gjithfarë pseudonimesh për ta, si “ish spiunë”
  Duke dhënë këtë realitet, nuk dua në asnjë mënyrë që të interpretohem se po i dal në mbrojtje Ilir Metës.

  Ilir Meta vjen nga një familje komuniste e komunistët e kishin për detyrë me statut të partisë që të bënin luftën e klasave, e bile ishin të përjashtuar nga rekrutimi si spiunë.

  1. Totalisht korrekt. Po te therrisnin ata ishte pothuajse e pamundur ti refuzoje..keta qe hiqen me katolik se papa sot as qe e kane haberin se si shkoje per lesh ne ate kohe.

 12. Të dy ndajnë të njëjtin fat: Sa rithemelon njëri, tjetri rithemelon partinë e tij. Sa shpallet njëri ‘i papranueshëm’, në botën e qytetëruar, tjetri dridhet se pret akt më të avancuar nga Perëndimi. Fati i tyre- të ndajnë edhe të njëjtin fshat ‘mafioz’, ku vilat e vjedhura ruhen nga shteti. Edhe Al Capone është ruajtur me vite nga shteti amerikan, në ‘ishullin Capone’ pranë Golden Great Bridge. Por kjo nuk e bëri kurrë ‘faktor’, edhe pse ishte një zinxhir nëpër këmbët e shtetit.Pse muk flet salihu o shpellkare???

 13. Likja spiun? Fytyrën e ka fiks për spiun komunizmi, megjithëse pamja e jashtme shpesh të gënjen.

  Gjithsesi, parlamenti, drejtësia dhe qeveria duhet të pastrohen njëherë e mirë nga sigurimi i shtetit. Parlamenti duhet medoemos ta bëjë të pamundur fshehjen e tyre.

  1. Për 8 vite rrjesht, parlamentin shqiptar e drejtonte Gramoz Rruçi, ish ministri i fundit i mbrendshëm i diktaturës enveriste, që ishte njëkohësisht edhe eprori më i lartë i sigurimit,
   Ndërkaq shef i SPAK, prokurorisë së posaçme anti krim e korrupsion emërohet një ish prokuror që në grahmat e fundit të diktaturës, kishte ngritur akuzën për disa qyytetarë shkodranë si “armiq të partisë e të popullit” ngaqë kishin rrëzuar bustet e Stalinit.
   Si kryeministër të Shqipërisë që prej 9 vitesh kemi dymetroshin bojaxhi Rama, që ka deklaruar se e ndjen veten krenar për babain e tij Kristaqin, ndonëse është e faktuar me dokument, që me cilësinë e antarit të presidencës së Ramiz Alisë. i ati kishte nënshkruar vendimin për varjen e poetit antikomunist disident, Avzi Nela.
   Pa shkuar tek disa qindra ish oficerë të sigurimit apo qoftë edhe juristë e ish funksionarë punistë që vazhdojnë të punojnë në institucionet e shtetit shqiptar, që kanë qenë përgjegjës direkt të krimeve të diktaturës enveriste, përfshirë edhe të cilësuarit e të ndëshkuarit si “armiq” bashkëpuntorë të afërt të Enverit, që nga Mehmet Shehu që kishin bërë krime duke ja ngrënë kokën njeri tjetrit, në Shqipëri vazhdon historia e turpëshme e gjuetisë së ish “spiunëve të sigurimit” si mjet shantazhi politik.
   Sigurimi kriminal enverist, pat detyruar me dhunë bashkëshorten e shkrimtarit të shquar Petro Marko, që ta “spiunonte” ate.
   Një tjetër intelektual i shquar, arkitekt e piktor, ka deklaruar publikisht se sigurimi kishte detyruar bashkëshorten e tij për ta “spiunuar”
   Rasti më domethënës e njëkohësisht tragjik, është ai i Fiqirete Shehut, bashkëshortes së ish kryeministrit Mehmet Shehu, që me tortura çnjerëzore u detyrua nga hetuesia që të dalë në gjyq e të akuzojë bashkëshortin për të shpëtuar të bijtë.
   I biri i një ish oficeri të lartë të sigurimit i ngarkuar për të masakruar familjet e ndërtuara me gra nga ish vendet komuniste, paraqitet në ekranet telvevizive si “analist politik”, ndonëse publikisht ka deklaruar se e ndjen veten krenar që është biri i atij xhelati.
   Vazhdon të dalë në ekranet televizive një ish shef i Shërbimit Informativ të Shtetit, që pas 1997-tës , risolli në këtë institucion, të gjithë ish oficerat e sigurimit.
   Janë parë deputetë socialiste që në ditlindjet e diktatorit kriminal Enver Hoxha, marin pjesë në grupet e kasketave sigurimse në nderim të varrit të tij.
   Janë po aq të dënueshëm sa enveristët, edhe “mehmetistët”, sepse ky i fundit është provuar me fakte se ka vrarë me dorën e tij njerëz që mendonin ndryshe.
   Kanë kaluar kaq shumë vite dhe vazhdohet të heshtet për masakrën e Tivarit, ku ushtria komuniste jugosllave në bashkëpunim me forcat partizane shqiptare, mbrenda disa ditëve vrau mizorisht mbi 4 mijë shqiptarë të viseve të Jugosllavisë të pa armatosur.
   Me hipokrizi vazhdohet të përkujtohet 5 maji, dita e vrasjes në pabesi të Qemal Stafës, i dyshuar se është tradhëtuar nga vetë Enveri, si dita e dëshmorëve të Atdheut, kur nuk përkujtohet me nderim vrasja e katër mijë shqiptarëve patriotë të viseve të Jugosllavisë në përundim të Luftës së dytë botërore e mijra të tjerëve në këto vise gjatë një shekulli, apo mijra të tjerëve në Shqipëri për gati gjysëm shekulli nën diktaturën staliniste të Enverit.
   A duhen dënuar spiunët e UDB apo të Sigurimit emverist ?
   Sigurisht që po, por pasi të jenë ndëshkuar kapot e mafies së krimit politik.
   Nëse Serbia sot qeveriset nga Gëbelsi i Millosheviçit apo Shqipëria nga një kryeministër që e deklaron ate si mik të tij personal, e njëkohësisht deklaron se e ndjen veten krenar që babai i tij ka vënë fimën për të varrur në poet antikomunist, gjuetia e shtrigave ndaj të dyshuarve si spiunë të tyre, i kalon caqet e çdo absurdi.

 14. INCENERATORET, mos u hallakasni kot me budalliqe.

  I-N-C-E-N-E-R-A-T-O-R-I

  INCENERATORI
  INCENERATORI
  INCENERATORI
  INCENERATORI
  INCENERATORI
  INCENERATORI
  INCENERATORI
  INCENERATORI

  edhe njehere INCENERATORET

  1. Dritan Prifti ( ndjese paste kurva) ishte aq I pabese saqe per instikt sharronte edhe pemen ne te cilen ishte ngjitur, dhe aq budalla, saqe denonconte akte korruptive nepermjet lap top-it ne te cilen kishte filmuar veten duke ndare leke me zv/ministrin.
   Dritan Priftit I jane sponzorizuar l 300 mije euro) nga nje I ashtuquajtur biznesmen grek per te bere nje vit master ne Harward ( sepse ne Shqiperi eshte si Ben Ahmetaj me shkolle anglishteje) me premtimin qe kur ti duhej ketij grekut, Dritani do tja kthente nderin mbrapsht !
   Dhe Dritani ja ktheu nderin grekut duke I vene flaken Shqiperise ne 21 janar.

  2. INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI

 15. INCENERATORET, mos u hallakasni kot me budalliqe.

  I-N-C-E-N-E-R-A-T-O-R-I

  INCENERATORI
  INCENERATORI
  INCENERATORI
  INCENERATORI
  INCENERATORI
  INCENERATORI
  INCENERATORI
  INCENERATORI

  edhe njehere INCENERATORET

  1. INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI

  2. INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORI
   INCENERATORet

 16. Autorët e drejtuesit e sigurimit shtetit akuzojnë për bashkëpunëtor tani kur shohin që po u vjen fundi.Po të ishteMeta i tillë do t’a eleminimin me kohë partia socialiste!!!

 17. Në të gjitha dokumentet që ka firmosur, para publikut, në rrjetin social zyrtar në Facebook, në jetën e përditshme etj., Ilir Meta prezantohet me mbiemrin ‘Meta’.

  Në regjistrin e gjendjes civile, në formularin e dekriminalizimit që ka plotësuar dhe shumë dokumente të tjera zyrtare, Ilir Meta figuron me mbiemrin ‘Metaj’, pra më shkronjën ‘j’ në fund. Shpellkaret e salihut ne mbrojtje te agjentit te sigurimit metaj,njelloj si salihu qe i heq germen H te emrit te vet

  1. Ore to I paemer I ores 17.42 …se ndoshta na iluminon ….se mos ke ndonje informacion bindes ti meqe qenke kaq detajist per mbiemrin e Metes, qe mundesisht te na ndricosh edhe ne injoranteve, se pse mgjth Edi Ramen e sfidon dhe e akuzon perdite ai koleksionisti I pikturave nga Korca si ish te burgosur ne France, biles jep edhe numrin e karteles se burgut , Edi Rama jo vetem qe se hedh ne gjyq por as nuk ka bythe qe t’i beje te pakten nje replike??
   Mos ndoshta jane te verteta fjalet e Nanos se ” E gjeti me thonje te paprere ne mes te Parisit ( sic I mban dhe sot qe eshte kryeminister) duke trafikuar ikona te vjedhura ” apo mujanete we I degjojme shpesh neper tavolina te ndonje ish bashkekohesi refugjat te periudhes parisiene te Rames? qe.tregojne qe shiste heroine dhe jetonte neper dyer borxh apo poshte urave??
   Pastaj, meqe ditkerke ndryshimin e mbiemrit te Metes ( qe nuk ka levizur nje dite te vetme refugjat) , e di qe ede picka e Anetes dhe kari i Kristaqit eshte quajtur deri mbas viteve 2000 Edvin, dhe ne dekriminalizim deklaron Edi ?

 18. Te paemrit te ore 17.42 I rekomandoj qe regjistrin e gjendjen civile ta shikoje ne menyre cik me te paanshme me qellim qe te dalloje edhe ndryshimin e Edvin Kristaq moterqire Aneta Rames ne Edi Sorros Kristaq Aneta Rama .
  I rekomandoj edhe qe te pyese njehere andej nga Ministria e Drejtesise se Frances ,nese Edvini I vogel rezulton akoma me numer kartele dhe ja perdorin per presion qe ti marrin koncesione ne Shqiperi , apo ja kane fshire kartelen me gjithe foton me pizhama vija vija sepse do kete nderhyre ndonjecik ndonje mik .

 19. Nga te gjithe ppersonazhet politiko-publike nuk mund te gjesh njeri me te kaluar me te erret sesa te Edi Rames.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *