• |
ide | kryesore

Monika Kryemadhi reagon sërish për inceneratorin e Tiranës, sulmon Veliajn

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Monika Kryemadhi ka deklaruar ditën e sotme se SPAK duhet të hetojë kreun e bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj për firmën që sipas saj është hedhur në dhënien e inceneratorit të kryeqytetit.

Por Kryemadhi ka theksuar se kryebashkiaku duhet të bëjë transparencë për dhënien sipas saj të 91 milionë eurove për ndërtimin e këtij inceneratorit.

“Avokati i inceneratorëve” Erion Veliaj, përfaqëson interesat e bosave të inceneratorit, jo interesat e qytetarve të Tiranës.

Çfarë e pengon Erion Veliaj, që hodhi firmën 91 milionë euro të bëjë transparencë para qytetarëve, se ku kanë shkuar paratë e tyre?

Edhe SPAK-un do ta gënjejë siç gënjeu komisionin hetimor?! Mos harro o “Avokati Inceneratorëve”: Ne dhe shqiptarët nuk i genjen dot.

Mbaje vath në vesh: Deri në 2047 do kesh kohë ta thuash dhe vuash të vërtetën e firmës tënde për inceneratorin e Tiranës”, thekson Kryemadhi.

Lexo më tej: Firma te inceneratorët/ Detajet që nxjerrin bllof Erjon Veliajn 


5 Comments

 1. Shantazhet e tua mund t’i haje vetem ndonje shpirtzi i ngjashem me ty.

  Prapa kercenimit tend banal, dallohet qarte, frika dhe paniku yt, te cilat kane kohe, qe te jane kthyer ne makth dhe semundje kronike.

  Per ne te tjeret, ti je thjesht nje superhajdut, abuzues i pushtetit, i korruptuar, fuks, i pabese, armik dhe turp i popullit dhe i vendit tend.Gruaja e spiunit metaj nuk di me ku eshte,ne lalez apo te blloki

  1. O derrrr patronazhist që ha mut në llogari të lali kriminelit edhe pak do e sheh ku do shkoj ky kriminel i B Tiranës

  2. Po po, shantazhet. Ky idhulli yt, fshatari i pashkollë dhe burri kukull i Ajolës, ka shkelur ligjin me të 4 këmbët dhe e ka zënë halli i madh.

 2. Te lumte monika , po me pare se te beje keto denoncime ne spak tregoju se si ke ngritur ti me liken vilen super luksoze ne gjirin e lalzit , ku sic e ke thene dhe ti vet ne intervisten me gazetaren qe ju ka per zemer , Sonila Meco ka 11 tualete ku eshte parashikuar dhe tualet per macen. Si dhe mobilimi i viles kushtoi 400 000 euro.
  Sapo e mesova ne youtub.

 3. O Monika! Do e bejme dhe njehere te muri i shkolles 20 vjetori si dikur? te kujtohet si bertisje: O mami car qefi?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *