• |
ide | kryesore

I kërkojnë dorëheqjen/ Reagon për herë të parë ministrja Kumbaro

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditKa gjetur kohë të reagojë pas më shumë se 24 orësh ministrja e Turizmit Mirela Kumbaro për atë që ndodhi në plazhin e Potamit në Himarë.

Në një postim në Twitter ajo thotë se ngjarja është e rëndë duke bërë përgjegjës personin që kreu krimin.

“Tejet e rëndë dhimbja për ngjarjen e kobshme në bregdetin e Himarës, ku një engjëll nuk është më mes nesh për shkak të marrëzisë së një njeriu që theu çdo ligj, çdo rregull e çdo normë me pasoja tragjikisht të pakthyeshme!

Me vetëdijen se nuk ka fjalë të shërbejë sado pak si ngushëllim për prindërit, familjen për gjëmën që pësuan, kërkesa shkon për Drejtësinë që të bëjë punën e saj, pa asnjë kompromis, me dënim maksimal ndaj kujtdo që thyen ligjet e përbashkëta dhe rregullat dhe rrezikon të shkaktojë humbje jete, në tokë a në ujë qoftë!

Kërkesa shkon edhe për Policinë e Shtetit po ashtu, për çdo punonjës të saj në territor, që të jetë në lartësinë vigjiluese dhe ndëshkuese që uniforma i imponon për kryerjen e detyrës. Jonada e vogël u prehsh ne paqe😥” – shkruan ministrja që nuk thotë asnjë fjalë për kërkesën e opozitës e cila i kërkon asaj dorëheqjen. ©LAPSI.al22 Comments

 1. Po për ministrin tende moj surrat shplare nuk ka asnjë përgjegjësi? Ministria jote vend të merret me gjërat më seriozet rri e merret me qeset plastike. Je ndyrsire e ke te shkruajtur në ballë dhe në fytyrë. As për të lexuar përrallat për fëmijë nuk je. Pleher femër

 2. Po lere ligjin dhe gjykatat ti moj fyçkë se i dimë se si zvariten, manipulohen dhe perfundojne keto ngjarje nga njerzit qe mban pushteti juaj. Çeshtja eshte pse nuk e parandaluat kete dhe ngjarje te tjera per te disaten here. Apo qeverisni nga instagrami dhe fcb ju perversa te paafte dhe te korruptuar. Motrat ku ti keni, plehra!

 3. “Tejet e rëndë dhimbja për ngjarjen e kobshme në bregdetin e Himarës, ku një engjëll nuk është më mes nesh për shkak të marrëzisë së një njeriu që theu çdo ligj, çdo rregull e çdo normë me pasoja tragjikisht të pakthyeshme!” – thotë ministrja.

  Kjo teknikë mashtruese qe ministrja perdor këtu quhet “gënjeshtër nëpërmjet lënies jashtë të informacionit të domosdoshëm” (lying by omission). Te ishte e sinqertë ajo duhej të vendoste në të njëjtën fjali të dy elementët, edhe personin vrasës edhe policinë detare që nuk kreu detyrën e saj.

  Pra duhej të thonte:

  “Tejet e rëndë dhimbja për ngjarjen e kobshme në bregdetin e Himarës, ku një engjëll nuk është më mes nesh për shkak të marrëzisë së një njeriu që theu çdo ligj SI DHE TË MOSKRYERJES SË DETYRËS NGA ANA E POLICISË ”

  Dhe jo të shkëputura në dy vende të ndryshme te shkrimit të saj, që vjen si të korrët pas të vjelit. Por po ta bënte ashtu do dilnin përgjegjësi të tjera dhe të padëshirueshme për të. Shum dinake shoqja e pushtetit.

  Pa merak ministre, nesër vjen ditë e re dhe gjërat harrohen. Një vajzë e vogël iku kurse ju vazhdoni mbushni xhepat. … Tjetri të lutem!

 4. Moj Mirela Kumbaro Furxhi qe s’ke turp kete e dime prej kohesh, por cfare te pengoi te reagoje menjehere mbas ngjarjes por heshte per 30 ore bashke me ate skuthin e Dalina Ficos…
  Po ajo Lindita Nikolla nuk eshte tronditur fare nga ky lajmi ? Po si heshtet te gjitha ju grate e qeverise se shkerdhates Rama ?
  Plehre grua. Tani dilni dhe llapni si buca qe jeni per qeverisjen .

 5. Vonesa e Ministres se Turizmit, Kumbaro, qofte edhe per nje prononcim humain ndaj tragjedise se familjes qe humbi vajzen nga nja shef policie arrogant, si te shumtet e qeverisi Rama, nuk eshte thjesht personale.

  Ajo ka te beje me fryme ne PS, me cinizmin dhe paturpesine qe karakterizon Qeverite Rama ne cdo skandal, shkelje te ligjit, barbarie me prônant publike e deri ne pasurite kombetare kulturore.

  Ministrja ka po kete qendrim edhe pse ne karrieren e vonuar politike, vec kur mori Rama qeverine, nuk mbahet mend per tjeter vec gafave, aftesise se munguar dukshem e deri tek lotet ne Parlàment kur i turret Rama me ndonje fyerje, gje e zakonshme kjo per qeveritaret tane lekureregjur tashme ne 3 mandaté.

  Madje ajo eshte ne sinkron me llafologen e shoqerise civile, Delina Fico, e cila e konsideroi krimin e Potamit, si “aksident qe ndodh kudo”.

 6. Kete shikohe ne fytyre si tranvestid.
  Na tregon kush e ka fajin. Nuk e kane idene fare te pergjegjesise se detyres qe kane.
  Clidhje ka ajo me kete gje. Dhe nga stili duket se ja kane shkruar. Kushedi ku eshte duke pushuar. I prishin dhe qetesine zonjes.

 7. Nuk ka bythe asnje nga keto delet mavi te jape doreheqje! Ketu tregohet karakteri i ketyre specieve. Dhe bravo ju qofte, kur kane gjetur popull qe i voton.

 8. 400 të vdekur në vit ka Italia nga mbytjet apo aksidentet ujore; disa herë më shumë se Shqipëria e krahasuar për frymë popullsie, por askush nuk merr arkivolet të shkatërrojë vendin. Njeriu që la 3.700 të vdekur në mandatin e parë dhe një shtet të shkatërruar, nam i cili do të na shoqërojë edhe në 100 vitet që vijnë; njeriu që bashkë me familjen hodhi në erë 26 shqiptarë në Gërdec dhe vrau 4 veta në mes të bulevardit

 9. I paemer, bashke i kane bere deryrat, si majtas si djathtas. Po ti qeke cares kari dhe gjithashtu je soji i haleve qe jane me shumice ne kete hale.
  Ti je soji qe neser kthen gunen nga fryn era, por kur kthen gunen kthen edhe sumen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *