• |
ide | kryesore

Dalin shifrat e covid/ E diela shënon rënie infektimesh dhe viktimash

Arkiva, Lajme, Të fundit
Covid-19, ne 24 orët e funditNë 24 orët e fundit janë kryer 484 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 88 qytetarë, në këto bashki: 39 në Tiranë, 9 në Fier, 7 në Lushnje, 5 në Gjirokastër, 4 në Durrës, 3 në Berat, nga 2 në Shkodë, Vau i Dejës, Vlorë, Tepelenë, Gramsh, nga 1 në Pukë, Krujë, Kamëz, Vorë, Kavajë, Klos, Divjakë, Mallakastër, Himarë, Delvinë, Korçë.

Janë 1,513 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 15 pacientë. Në 24 orët e fundit ka 1 humbje jete me Sars-Cov2: një qytetar nga Mallakastra 63 vjeç.

Janë shëruar 189 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 324,792 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (11 Shtator 2022)
Raste të reja ditore 88
Të shëruar në 24 orë 189
Të shtruar në spitale 15
Humbje jete në 24 orë 1
Testime ditore 484

Testime totale 1,970,376
Raste pozitive 329,890
Raste të shëruara 324,792
Raste Aktive 1,513
Humbje jete 3,585

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 700
Shkodër 167
Durrës 134
Elbasan 126
Vlorë 88
Fier 81
Gjirokastër 61
Berat 51
Korçë 44
Dibër 30
Lezhë 29
Kukës 2Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *