• |
ide | kryesore

Dritat ndezur gjatë ditës, Balluku thumbon Veliajn: Do gjobitet edhe Bashkia e Tiranës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Prej kohësh është folur për një rivalitet mes Belinda Ballukut dhe Erion Veliajt në radhët e mazhorancës.

Këtë të hënë Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës shigjetoi edhe Bashkinë e Tiranës për të cilën tha se do të ketë penalitete në rast të abuzimit me energjinë elektrike.

Në emisionin “Now” në Euronews Albania, Balluku tregoi se është në komunikim të vazhdueshëm me kryebashkiakun Veliaj, por shtoi se Bashkia e Tiranës do penalizohet njësoj si të gjitha institucionet e tjera në rast shkeljesh.

“Kjo është bashkia e Tiranës që do të penalizohet si gjithë institucionet e tjera, nuk përjashtohet. Me Erionin jam gjithmonë në kontakt.

Vetëm nëse bëjnë riparime duhet të mbajnë tensionin të ndezur se u nevojitet për të parë”, – tha Balluku.

Teksa tha se të njëjtin komunikim kishte pasur edhe me kryebashkiaken e Durrësit për të njëjtën situatë, Balluku u bëri thirrje qytetarëve që të denoncojnë çdo shkelje nga institucionet.


5 Comments

  1. Shifini ca ftyra fisqirash kan , njoni mo zvarranik se tjetra … me u bo ky pal a band me ndragheten copa pederastit te degjenerumit mos ngelt mafie e organizat kriminale ne kom ne rruzullin tokesor .

  2. Ec ki qifsha faren komuniste se e keni bere mutin aq mullar saqe po donja fusni njoni tjetrit e ishalla na hiqeni sysh sa me shpejt. Qeveri kurvash si nga femnat dhe nga burat:)

  3. të gjithë ata politikanë, që do ta marrin mundimin sot të vizitojnë banesën e Azem Hajdarit, taksirat e kanë të ngjiten edhe nja 70-80 metra më lartë, ku ndodhet banesa e Kosta Trebickës.

    Deshmitari kyç i skandalit të Gërdecit, njeriu që denoncoi korrupsionin qeveritar. Që tregoi lidhjen kriminale të qeverisë Berisha, familjes së tij, institucioneve shtetërore dhe një grupi biznesmenësh klientë të preferuar.Cfare shkrimi per dritat diellore qe fiken kur rritet ndricimi natyror,o shpellkare te salih metaj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *