• |
ide | kryesore

Keanu Reeves rikthehet në rolin si John Constantine

-Instant, Paparazzi, SliderKeanu Reeves do të përsërisë rolin e tij si John Constantine në një vazhdim të filmit Constantine. Lajmi  u konfirmua nga Deadline dhe u raportua se regjisori Francis Lawrence do të rikthehej në krye të vazhdimit.

Akiva Goldsman gjithashtu do të shkruajë skenarin dhe do prodhojë së bashku me J.J. Abrams.Detajet e vazhdimit po mbahen të fshehta por,Keanu më parë shprehu dashurinë e tij për rolin.

Duke folur për Variety, Keanu tha: “Unë thjesht e doja atë botë dhe e dua atë personazh”. Megjithatë, ndërsa gërmon më thellë, ai kupton një ‘komplot të errët’ që mund të kërcënojë botën.’

Keanu Reeves

Gjithashtu me aktorë si Rachel Weisz, Tilda Swinton dhe Shia LaBeouf , filmi origjinal ndjek detektiven Angela e cila  “i afrohet Konstantinit, një ekzorcist, për ta ndihmuar atë të hetojë vdekjen e motrës së saj binjake”. Megjithatë, ndërsa gërmon më thellë, ai kupton një ‘komplot të errët’ që mund të kërcënojë botën.’

Fundi i filmit sheh John Constantine duke vdekur, por ai qëndron për të shpëtuar shpirtin e tij duke i mbajtur demonët që të mos shkelin tokën.  Ndërsa pjesa tjetër e kastit nuk është zbuluar ende, aktori suedez Peter Stormare gjithashtu do të rikthehet, pasi luajti Luciferin në filmin e vitit 2005.

Një serial i bazuar në Constantine  u transmetua në 2014, por u shfaq vetëm për një sezon. Ndërkohë së fundmi Jenna Coleman  u shfaq në The Sandman në Netflix si një version femëror i Constantine. Sipas Variety, një serial i dytë televiziv ishte në zhvillim e sipër por u anulua në favor të filmit.

Përktheu: Lapsi.al

Marrë nga: Metro Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *