• |
ide | kryesore

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro sot

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
dollariDollari amerikan është blerë këtë të hënë, 20 Shtator me 116.2 lekë. Dollari është shitur me 117.2 lekë sipas kursit të këmbimit, duke pësuar një rritje të lehtë.

Monedha evropiane Euro blihet me 116.3 lekë. Dhe të shitet me 117 lekë për të disatën ditë me radhë, duke treguar një farë qëndrueshmërie.

Rënia ka pësuar paundi britanik. Paundi sot blihet me 131.7 lekë dhe shitet me 134 lekë.

Ndërsa franga zvicerane ka shënuar sërish një rritje të lehtë, pasi blihet me 119. 8 lekë dhe shitet me 121.8 lekë.

Lexo më tej: Euro prek minimumin e ri historik, kursi me Lekun bie papritur 

Lexo më tej: Zbehet efekti sezonal/ Euro e mbyll javën në rritje në kursin e këmbimit me Lekun Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *