• |
ide | kryesore

Këmbimi valutor/ Me sa shiten e blihen sot dollari dhe euro

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
euro, kembim valutorKëmbimi valutor më 21 shtator. Dollari amerikan është blerë këtë të mërkurë me 116.5 lekë. Dollari është shitur me 117.6 lekë sipas kursit të këmbimit, duke pësuar një rritje të lehtë.

Ndërkohë monedha evropiane Euro blihet me 116.5 lekë. Euro shitet me 117.1 lekë për të disatën ditë me radhë, duke treguar një farë qëndrueshmërie.

Rritje ka pësuar paundi britanik. Paundi cili sot blihet me 132.3 lekë dhe shitet me 134 lekë.

Ndërsa franga zvicerane ka shënuar sërish një rritje të lehtë, pasi blihet me 120 lekë dhe shitet me 121.2 lekë.

Lexo më tej: Këmbivi valutor/ Euro prek minimumin e ri historik, kursi me Lekun bie papritur 

Lexo më tej: Zbehet efekti sezonal/ Euro e mbyll javën në rritje në kursin e këmbimit me Lekun Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *