• |
ide | kryesore

Berisha për hakerimet: Po zhduken lidhjet e Ramës me krimin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
hakerimet, Berisha


Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka reaguar për sulmin kiberbetik dhe hakerimet. Ai nuk i ka kursyer akuzat në drejtim të kryeministrit Edi Rama.

Sipas tij, qëllimi ka qenë zhdukja e lidhjeve të krimit të Ramës dhe qeveritarëve.

“Në një akt të paprecedentë të revanshit të krimit në këtë shtet, qeveria ka shkatërruar të gjitha sistemet e policisë TIMS-in, databazën e policisë shkencore e cila përmban çdo gjë rreth kriminelëve dhe grupeve kriminale. Ka shkatërruar MEMEX dhe faktikisht kemi të bëjmë me një asgjësim total të punës afro 30-vjeçare të policisë së shtetit. Shkatërrimi i këtyre sistemeve nuk ka asnjë lidhje me sulmet e E-albania. Shkatërrimi i këtyre sistemeve është bërë me qëllimin e vetëm për të zhdukur provat që ekzistojnë mbi lidhjet e tmerrshme të krimit për Ramën, Ballën, Gjiknurin, Veliajn dhe qeveritarë të tjerë.

Duke asgjësuar të dhënat e këtyre sistemeve, janë asgjësuar provat materiale të kontestueshme të këtyre lidhjeve. Edhe në rast se prokuroria për aksident ka në disponim në dosje të dhëna të tilla, ato validizohen vetëm duke u gjetur në arkivën e tyre. Dënoj këtë akt ndër më të rrezikshmit. Sot gjurmët e gishtave të shqiptarëve janë në cilindo vend që dëshiron ti ketë. Kjo pas shkatërrimit këtu. Sot asnjë urdhër nuk mund të zbatohet më bazuar në dokumentim shkencor të personit. E sigurt ky është një bashkëpunim qeveritaro- policesk. Është një operacion i paprecedentë në ndonjë vend përveçse në vendin e mafies në Shqipëri.”, -tha Berisha për hakerimet.


20 Comments

  1. Salu ke te drejtë dhe keëto pyetje janë më se te drejta dhe shume të rëndësishme . Shteti karton i ramës është i dukshëm për këdo
   bythqirat si ky sipër jetojne sot për sot. Jane mish për top. Knaqen me cerek sufllaqen e ditës.

   Rama fshin çdo gjurmë dhe shqetësimi ëahtë pse flet ti!!!

   mortja qe sju ha!

 1. ti thuaj shyqyr qe sndodhen ne kohen tate keto hakërime se do e kishe lën popullin mbas dore sdo i zgjidhje dot keto halle kaq mir sa rama

 2. ai ska pas najhere lidhje se si ka dal gje po ty qe te ka dal per gjysmen e shqiperise , e lacave e kriminelave qe merresh e qihesh ne bythe me to hahahah

 3. Afera me ish-Klubin Partizani, akuza e SPAK parashikon mbi 15 vite burg, të gjithë emrat e implikuar nga Berisha, Mediu, Ruli, Bode, Bylykbashi tek Gjunkshi,komunisti spiun serb salih karaxhic berisha ka 10 vjet qe thote rama i lidhur me krimin por asnjehere nuk nxorri nje dokument te tregonte lidhjen,por si gjithmone shpif shpif se dicka ngel per keta shpellkaret e lapsit

  1. Boooo sa rrot kari paske qene mor te qifsha robt. Ne cdo artikull copy paste nje dacio bao. Shko pyete Olsi Ramen kush e ka kblubin Partizani o gruqire.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *