• |
ide | kryesore

Berisha ftesë për grupin e Alibeajt: Çdo deputet mund të kandidojë në zgjedhjet lokale

-Instant, Lajme, Të funditKreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha e ka lënë derën të hapur për deputetët e grupit të Enkelejd Alibeajt.

Në një prononcim për mediat para selisë së Kuvendit, Berisha tha se çdo deputet është i ftuar të kandidojë në zgjedhje.

“Çdo deputet është i ftuar të kandidojë po të dojë dhe të inkurajojë të tjerë po të dojë. Kryesia përveç rasteve më të jashtëzakonshme, nuk do bëjë të themi, përzgjedhje eliminuese, por do jenë primaret. Ne kemi premtuar ndryshimin, pra po sjellim ndryshimin, nuk do e përcaktojë kryetari kandidatin. Çdo deputet që dëshiron të kandidojë është i ftuar të kandidojë”, tha Berisha.

Ai shtoi se janë bërë takime me grupin e Alibeajt dhe u tregua i hapur për çdo marrëveshje

“Janë bërë takime (me grupin e Alibeajt). Dhe do bëhen takime. Zoti Paloka po merret intensivisht me këtë, por jo vetëm. Janë të haoura të gjitha dyert e komunikimit. Kjo ftesa ime publike është rasti i fundit. Nëse duan nëpërmejt mirëkuptimit dhe marrëveshjes ne jemi gati”, tha Berisha.7 Comments

  1. Po ca primaresh thu o kar pa loqe. Konceptin e primareve nuk e ben dot as ne enderr. Se nuk mund te jesh kurre konservator (huazim dhe pershtatje e komunistit berisha) i qendres. O KAR nuk rrine bashke konservatoret me Qendren, o jane konservatore o jane ne qender, i ndan ajo vija qe ti e luan si kurva belin…….
    Deri dje ke lepire vetem jashte shqiperise, sot si kane ardhe punet duket se te ka mbet vetem kallomi brenda shqiperise per te lepi sa te mundesh

  2. Dhe vazhdon gallata dhe thiatro. Ky peshtyn e pastaj lepin dhe anasjelltas, ashtu si ka ber me Like floririn, Bashen, Nanon, Pollon, Hajdarin, Pashkon, Rulin,…. e kushedi sa e sa te tjer. Pinok hipokrit.

  3. Po cfare bashkepunimi do me grupin e deficenteve qe nuk mbledhin dot 100 vota apo sa per sy e faqe qe ti kerkon “bashhkepunim”

  4. Me lepirje Birish. Me lepirje. Ulu ne toke dhe fillo lepiji duke nisur nga kembet!

    Gjithsesi ne zgjedhjet e ardhshme *arin do marresh se e tregove fytyren e vertete shume shpejt.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *