• |
ide | kryesore

Shpërthen zjarr i madh në urën mes Krimesë me Rusinë, bllokohet kalimi

-Instant, Lajme, Planet
krime


Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në urën hekurudhore midis gadishullit të Krimesë dhe Rusisë në orët e para të së shtunës. Media shtetërore ruse thotë se një rezervuar karburanti ka marrë flakë.

Megjitatë ata nuk kanë specifikuar shkakun. Një tren në urën hekurudhore të ngushticës Kerç ka marrë flakë ndërsa pjesë të rrugës janë shembur. Krimea u aneksua në vitin 2014 nga Moska, e cila tani përdor urën për të lëvizur pajisjet ushtarake në Ukrainë.

Një këshilltar i kreut të Krimesë, i cituar nga agjencia shtetërore ruse Ria Novosti, tha se po punohet për shuarjen e zjarrit. Media shtetërore ruse, ndërkohë, tha se trafiku është pezulluar në urë.

Ura e Krimesë mendohet të jetë një objektiv kyç për forcat ukrainase që kanë sulmuar logjistikën ruse.

Ura përtej ngushticës Kerç u hap nga Presidenti Vladimir Putin në vitin 2018, katër vjet pasi Moska aneksoi ilegalisht Krimenë.


19 Comments

   1. I see Ukraine as a terrorist organisation, it’s not the first time they attacked us. In 2015 Ukrainians blew up our electric pylons and left us without electricity in November and December. Then they dammed our water canal and caused drought. Now they attacked our bridge. I see it as a sign of weakness. Zelensky was calling for nuclear attacks on Russia. He knows he’s losing and so it’s an act of desperation.

 1. Vdekshin idiotët, parrazitët, patronazhistët dhe neokomunistët! thotë:

  Janë filmime të bëra në studiot e BBC CNN.

  kURVAT ruse në Shqipëri këtë do të kenë refren.

  si puna e gomarit kur po e hante ujku.

  1. nuk jemi koqe si puna jote qe i sheh videot ruse nga CNN dhe BBC
   ne shkojme ke burimi

   kur e dha lapsi dhe top shkerdhata ne e kishim pa me kohe

  2. edhe se rrun njeri karin per nje cope beton
   ketu luhet a je bythqir i sorrrros homoseksualit dhe vasal shkerdhat i ndokujt apo je sovran me dinjitet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *