• |
ide | kryesore

Zakharova dhe Medvedev në listën “wanted” të 007 ukrainase

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
medvedev zakharova 1


Në listën e të kërkuarve të shërbimeve të sigurisë të Ukrainës janë edhe Dmitry Medvedev dhe Maria Zakharova. Kjo është raportuar nga agjencia Novosti. Ajo citon informacione nga Ministria e Punëve të Brendshme të Kievit.

Mes emrave të tjerë “007”-at e Ukrainës duket se kanë edhe nënkryetarin aktual të Këshillit të Sigurimit të Rusisë dhe ish-president i vendit, Dmitry Medvedev dhe Maria Zakharova, zëdhënësja e ministrisë së jashtme, që drejtohet nga Sergej Lavrov.

Në listën e të kërkuarve nga shërbimet sekrete ukrainase figurojnë edhe ministri rus i Mbrojtjes, Sergej Shoigu. Një tjetër është Sergej Naryshkin, drejtor i Shërbimit Ndërkombëtar të Inteligjencës ruse.

Edhe Vladimir Kolokoltsev, ministri i Brendshëm rus apo dhe Nikolaj Patrushev, Sekretar i Këshillit të Sigurimit të Federatës si dhe Aleksandr Bortnikov, drejtor i Shërbimit Federal të Sigurisë të Federatës ruse. ©LAPSI.al


4 Comments

  1. Ky do te jete lajm i dhene nga Belinda.
    Gjyshi i saj, Beqir Balluku, ka qene kryetar i njesitit gueril te Tiranes.
    Kujtojne se lufta fitohet me dy-tre atentate dhe ca sabotime objektesh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *