• |
ide | kryesore

Globe Soccer Awards, Victor Osimhen i riu më i mirë në planet: nigeriani mposht Valverde e Gavi

-Instant, Sport, Video
Victor


Në Globe Soccer Awards, Victor Osimhen u zgjodh futbollisti i ri më i mirë në botë. Në edicionin e dymbëdhjetë të eventit ndërkombëtar, sulmuesi i Napolit konfirmoi se po përjeton një moment të artë jo vetëm në Itali, por në shkallë botërore. Victor Osimhen triumfoi në kategorinë në të cilën ishte vendosur në garë me shtatë lojtarë. Victor ka shënuar 9 gola në 11 prezantime me Napolin, duke i shtuar edhe një gol në Champions. Me kombëtaren e Nigerisë ka shkuar edhe më mirë akoma, me lojtarin që në dy ndeshje ka shënuar 5 herë.

Lexo më tej:Punonjësi i Olimpico pezullohet për një selfie me Osimhen: “Do të të gjej një punë”

Sulmuesi i Napolit është vlerësuar për një sezon fantastik me të kaltrit. Nigeriani po tërheq të besuarit e Spalletti në krye të Serie A dhe me performanca të rëndësishme në Champions League. Victor ka lënë pas dy rivalët që luajnë në La Liga. Gavi, talenti i Barcelonës është renditur në vendin e dytë. Lojtari i magjishëm i mesfushës katalanase, të paktën ka kënaqësinë që mbajti pas Federico Valverde të Real Madrid. Uruguajani duhet të kënaqet me shkallën e fundit të podiumit prestigjoz, edhe pse natyrisht kishte shpresuar shumë më tepër.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *