• |
ide | kryesore

Quentin Tarantino konfirmon largimin nga filmi

-Instant, Paparazzi, SliderQuentin Tarantino po i qëndron premtimit të tij me 10 filma.

Në një intervistë të re me Chris Wallace të CNN, regjisori konfirmoi se filmi i tij i radhës do të ishte i fundit. “Unë e kam bërë për një kohë të gjatë; e kam bërë për 30 vjet. Dhe është koha për të përfunduar shfaqjen,” tha Tarantino. “Unë jam një argëtues. Unë dua t’ju lë të dëshironi më shumë.”

Tarantino e nisi karrierën e tij regjisoriale në ekranin e madh me Reservoir Dogs të vitit 1992. Së fundmi drejtoi filmin “Once Upon a Time in Hollywood” të vitit 2019. Ai ka fituar dy çmime Oscar për skenarin: për filmin Pulp Fiction të vitit 1994 dhe Django Unchained të vitit 2012. Pjesa tjetër e filmave të tij të pavarur të drejtuara përfshijnë Jackie Brown (1997), Kill Bill: Volume 1 (2003), Kill Bill: Volume 2 (2004), Inglourious Basterds (2009) dhe The Hateful Eight (2015).

I pyetur nga Wallace nëse ai e di se cili do të jetë “filmi i tij i 10-të dhe i fundit”, Tarantino u përgjigj: “Jo, nuk e di fare. Nuk jam me nxitim  për të bërë filmin tim të fundit. ” “Për momentin, unë as nuk e di se çfarë është një film. A  është ai diçka që luhet në Netflix? A është diçka që luhet në Amazon dhe njerëzit e shikojnë në divan me gruan apo burrin e tyre? A është ky një film?” u shpreh regjisori “Sepse filmi im i fundit u hap në 3000 kinema dhe u luajt në të gjithë botën për disa muaj.”/Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *