• |
ide | kryesore

Jennifer Lopez, këngë dedikuar Ben Affleck

-Instant, Paparazzi, SliderJennifer Lopez zbuloi së fundmi se do të publikojë këngë dedikuar Ben Affleck. Përmes rrjetit social,Instagram, Jennifer  ndau listën e këngëve për albumin e saj të vitit 2023 “This Is Me… Now” , i cili përfshin “Dear Ben pt. ll.”

Fansat u tërbuan menjëherë për titullin e këngës, i cili i referohet baladës “Dear Ben” që J.Lo publikoi në 2002 – hera e parë që ajo u takua me Affleck.

I dashur Ben pjesa 2!  Unë do  qaj”, ka komentuar një ndjekës. Lopez ishte fejuar me Affleck kur ajo publikoi “This Is Me …Then”. Ajo ia kushtoi albumin aktorit përpara se të jepnin fund në vitin 2004.”Dear Ben” përfshinte tekste prekëse për Affleck, duke përfshirë, “Të dua / Ti je perfekt / Një manifestim i ëndrrave të mia”. Pas martesave  me njerëz të tjerë, ish-të u rikthyen në vitin 2021. Ata u martuan në Las Vegas në korrik të vitit të ardhshëm – gjë që mund të ketë frymëzuar këngën e sapo shpallur “This Is Me… Now” “Midnight Trip to Vegas”.

Jennifer foli për fituesin e Oskarit në një intervistë për Vogue në fillim të këtij muaji. “Gjithmonë ndihesha sikur kishte një dashuri të vërtetë atje, tha ajo. “Kur u rilidhëm, ato ndjenja për mua ishin ende shumë reale.”Aktorja foli për revistën edhe për muzikën me të cilën po punonte.

“Ky album është gjëja më e sinqertë që kam bërë,”, u shpreh JLo. “Njerëzit mendojnë se dinë gjëra për atë që më ndodhi gjatë rrugës – por ata me të vërtetë nuk e kanë idenë, dhe shumë herë e kuptojnë kaq gabim./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *