• |
ide | kryesore

Rama nxjerr shifrat e turistëve në dhjetor si përgjigje për Irfanin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditKryeministri Rama ka reaguar në një formë cinike për dhimbjen që ka përfshirë mediat e Irfan Hysenbelliut për prishjen e hotelit në Golem.

Ndërkohë që mediat në pronësi të tij, News24 dhe Balkanweb janë përfshirë në një fushatë reklamimi të hotelit Prestige, që e përshkruajnë si një ambjent relaksi me standarte europiane, Rama publikoi një video që thotë se në vendin tonë erdhën gati 6.8 milion pushues, rreth 31% më shumë se një vit më parë.

Video më poshtë:

Mburrja me sukseset e turizmit në fillim të dhjetorit në ERTV nuk është normale. Me gjasë, Rama kërkon të ngacmojë pak dhimbjen e Irfanit, që favoret e hotelit ia donte, por vijën editoriale nuk ia përshtati dëshirave të kryeministrit.5 Comments

  1. Vija editoriale e Irfanit ndryshoi vetem kur duhej te pagonte 1 milion euro ndaj tatimeve. Media gjobaxhie shqeto.

  2. Ishte gjobë or mik.Nuk dënohet personi për bindjet e tij me shkatërrimin e pronës me leje nga kryeministri.Kjo nuk ka ndodhur as në komunizëm.Prona i konfiskua por nuk u shkaterrua.Dhe tek e fundit për shërbim të shtetit paçka se ishte diktaturë.Ky i shkatërron vetë me vendim qeverie për inate personale.Kjo s’duhet të ndodhë pavarësisht se kush është personi.Te pëlqen ose jo.

    1. Ne shqiperi nuk po kuptojme ku fillon prona dhe ku mbaron koncesioni, ku fillojne favore e ku mbarojne taksat, ky fillon politika e ku mbaron gjykata e policia..VK

  3. hahahahahaaaaaaaa 6.8 milion turist ???
    E imagjinoni dot se ku flene ?
    keta edhe ne genjeshtra jane hajvane

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *