• |
ide | kryesore

Nesër zhvillohen primaret e PD-së, publikohet fleta e votimit për Tiranën

-Instant, Lajme, Të funditDitën e nesërme do të zhvillohen primaret në Partinë Demokratike në të gjithë Shqipërinë. PD ka bërë publike fletën për primaret e Tiranës. Siç shihet në foto, janë të renditura emrat e 7 kandidatëve sipas radhës. Emrat e kandidatëve janë shkruar me rend alfabetik.

Kryesia ka miratuar tashmë listën e emrave për primaret dhe nesër zhvillohet procesi i votimeve. Në fund do të bëhet me dije lista e kandidatëve zyrtarë me të cilë Partia Demokratike do të përballet me maxhorancën në zgjedhjet lokale të 14 majit.6 Comments

 1. Në çdo leje ndërtimi te madhe gjithmonë i biri tij ka ushtarët e vet. Në çdo protestë të Berishës për leje ndërtimi në bregdet apo “meraqe për parqe” kombëtare, janë nga pas pronat e të birit, që ka hall se mos mbeten pa leje.

  Jo më larg se dy javë më parë, i biri i tij është bërëe 20 për qind pjesë e një investitori strategjik prej 200 milionë euro. Aq sa ka marre gjithë jetën si sekser.

  1. A ke ndonjë dolument me emër, se kështu lloqesh kemi 30 vjetë që dëgjojmë për Berishën dhe familjen e tij. Po t’ju dëgjosh juve , të krijohet përshtypja se Berisha zotëron 75% të Shqipërisë.

    1. Po ato s’janë të Berishës ,o vrimë bythe (këtë e ke si kusur meqë ofendon).Aty janë qindra pronarë të vegjël e të thjeshtë që duan të bëjnë një jetë me kualitet në shtetin e tyre.

     1. Tërhiqen nga ‘primaret’ kandidatët e Devollit, Lushnjes e Tropojës! Akuza Berishës: Gara është favorizuar nga lart!Bastet e martinajt ku parate i ka shkelzeni i salih spiunit

 2. Ik or rrote kari. Ik kerkoja edi rames votimin nga baza se ju fut karin ne goje te gjitheve ju te rilindjes. Edi rama ju mban si skllever vec per komente si idiote e ju ju qi me familje gjithe jeten njerez krimba pa dinjitet njerezor.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *