• |
ide | kryesore

Jenna Ortega flet për prapaskenat e kërcimit viral të ‘Wednesday’

-Instant, Paparazzi, SliderJenna Ortega ka folur së fundmi për kërcimin tashmë viral në dramën e suksesshme të Netflix, ‘Wednesday’.

Gjatë emisionit, ‘The Tonight Show’, Jenna u shpreh se u frikësua kur i thanë që do realizonte koreografinë. ” Unë shtanga. Ndihesha si një budallaqe. Nuk jam balerinë. Unë nuk bëj asnjë nga këto. Kurrë nuk kam pasur përvojë në këtë fushë. Dhe pastaj nuk fjeta për dy ditë.

“Kam parë video të Siouxsie dhe Banshees…kam gjetur pamje arkivore të fëmijëve goth që kërcenin nëpër klube në vitet ’80 … gjithçka që më kapte në dorë. Dhe pastaj atë ditë, mendova, “Mirë, mirë, thjesht do ta bëj”.

Jimmy e pyeti: “A ke shkuar shumë gjatë?” E ke bërë për 20-minuta?’ Jenna u përgjigj: ‘Jo, e dija se kishte disa gjëra që dua të bëj. I bëra homazhe Lisa Loring, të mërkurën e parë Addams, bëra pak nga përzierja e saj që ajo bën. Dhe sigurisht, ata e filmuan.”Aktorja rrëfeu gjithashtu se nuk e kishte idenë se kërcimi do të bëhej viral, megjithëse ishte paralajmëruar nga Netflix. Ajo vazhdoi: “Netflix po më thoshte, “Oh, ti e di, Jenna, kjo do të bëhet virale në TikTok”.

‘Wednesday’ ka qenë një hit i vlerësimeve në Netflix, duke tejkaluar 1 miliard orë shikime gjithsej në transmetuesin global, duke u bërë vetëm publikimi i tretë që arrin një sukses të tillë brenda 28 ditëve të para, pas Squid Game dhe sezonit të katërt të Stranger Things./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *