• |
ide | kryesore

Shitet në ankand letra e babait të Marilyn Monroe

-Instant, Paparazzi, Slider


Një kartolinë për Marilyn Monroe nga babai i saj Charles Stanley Gifford u shit për një shumë të majme në Julien’s Auctions dhe TCM Present: Icons & Idols Hollywood.

“Shitet për 31,250 dollarë”, njoftoi shtëpia e ankandeve në Twitter. “Një kartolinë përshëndetëse nga babai i Marilyn Monroe, Stanley C. Gifford.” Gifford u vërtetua se ishte babai i legjendës së ndjerë të ekranit nëpërmjet testimit të ADN-së. Zbulimi do të eksplorohet në dokumentarin e ardhshëm Marilyn, Her Final Secret, sipas Variety.

Scott Fortner, një historian tha se ai “e zbuloi kartën thjesht rastësisht” ndërsa përgatitej për ankand.“Kjo është e vetmja dëshmi e dokumentuar e njohur e një marrëdhënieje midis Monroe dhe Giffor. Ajo zgjidh misterin nëse kishte kontakt me babanë e saj biologjik”, u shpreh Fortner muajin e kaluar .

Karta, të cilën Julien vlerësoi se do të shitej për 2,000 deri në 3,000 dollarë, përmban art në pjesën e përparme të një vajze të vogël që qëndron në një notë muzikore.”E dashur Marylyn! Ky shënim vjen posaçërisht për të thënë se shumë mendime dhe dëshira janë me ju çdo ditë”, shkroi babai i saj në letër. Artikuj të tjerë në koleksionin e Monroe përfshinin disa produkte bukurie si; buzëkuq, qerpikët e rremë  si dhe disa fustane në pronësi dhe të veshur nga Monroe./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *