• |
ide | kryesore

Kate Winslet flet për xhirimet e ‘Titanic’: Më ofendonin për peshën

Paparazzi, SliderKate Winslet ka folur së fundmi për xhirimet e filmit ‘Titanic’.

Në një intervistë të fundit në podcast, Kate zbuloi se ajo u quajt “e shëndoshë” gjatë debatit nëse Jack (Leonardo DiCaprio) dhe Rose  mund të qëndronin në dërrasën në “Titanic”. Winslet tha se komentet që ajo dëgjoi në media në kohën kur filmi doli në 1997 ishin “ngacmuese” dhe “abuzive”.”Me sa duket, isha shumë e shëndoshë. A nuk është e tmerrshme? Pse ishin kaq të këqij me mua? Unë nuk isha as e shëndetshme”.

Nëse do të mund ta ktheja orën pas, do ta kisha përdorur zërin tim në një mënyrë krejtësisht të ndryshme. … Unë do të isha përgjigjur: ‘Mos guxo të më trajtosh kështu. Unë jam një grua e re, trupi im po ndryshon, po e kuptoj, jam thellësisht e pasigurt, jam e tmerruar, mos e bëni këtë më të vështirë se sa është tashmë.’ Ky është bullizëm, e dini, dhe në fakt abuzive , do të thosha.

Aktorja fituese e Oskarit i tha këto komente në podkastin “Happy Sad Confused”, përpara 25 vjetorit të filmit. Gjatë asaj interviste, ajo më në fund mori pjesë edhe në debatin e famshëm. “Duhet të jem e sinqertë: në fakt nuk besoj se do të kishim mbijetuar nëse të dy do të kishim qëndruar në atë dërrasë,” shtoi Kate. /Lapsi.al

 

 

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *