• |
ide | kryesore

AKSHI: Erisa Fero specialiste, do të shkarkohet

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
AKSHI


AKSHI reagoi me një njoftim për shtyp për arrestimin e punonjëses Erisa Fero që u kap ditën e sotme nga policia e Korçës me 58 kilogramë drøgë në makinë.

Lexo më tej: Skandali/ Policia kap drejtoreshën tek AKSHI me 58 kg drøgë në makinë 

Sipas AKSHI-t, Fero do të shkarkohet. Dhe, përkundër botimeve në mediat, ajo ishte specialiste dhe jo drejtoreshë në këtë institucion.

Reagimi i AKSHI-t: 

Në vijim të deklaratës së Drejtorisë Vendore të Policisë së Korçës, për finalizimin e operacionit “Restart”, me arrrestimin e 3 shtetasve, ndër të cilët dhe znj. Erisa Fero, AKSHI njofton se: bazuar në legjislacionin shqiptar në fuqi (Kodi i Punës), ka nisur menjëherë procedurën për shkarkimin nga puna të këtij personi.

Znj. Erisa Fero, ishte punonjëse pranë sektorit përkatës të e-Albania, në nivelin Specialiste.

Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit, dënon çdo akt të kundra ligjshëm dhe siguron se do të jetë gjithmonë mbështetës në proceset e institucioneve që veprojnë në mbrojtje të ligjit.


10 Comments

 1. Sheh rrushi rrushin e piqet, keshtu rilindasit shohin njeri tjetrin ose duke marre rushfete, ose
  duke bere korrupsion, ose duke bere trafiqe dhe per mos te dale nga rreshti duhet te bejne
  edhe vete ndonje gje si puna e kesaj “Specialistes”, perndryshe nuk kane vend ne administraten
  shteterore. Me siguri kjo do te behet depudete a ndoj ministre, se sa per patronazhiste e ka qe
  tani te sigurte.

 2. prane e-albania, bravo, neser nese do i ishte ofruar ndonje 500 eurosh me siguri do kishte shit ndonje te dhene tjeter!!!

 3. Kto pidhpalarat mavi i marrin ne pune vetem per ti shkerdhyer dhe korriere droge se tru per gje tjeter nuk kane

 4. Si moj,do t’u pushoka?Pse cfare paska lane ndonje gje pa e bere? Thjesht,ka ndjekur shembullin e krejt rilindasve,me ne krye deputetet e tyre,e duke vijuar me krejt vargun e pafund te policeve,qe prej vitesh,jane marre me kultivimin,mbrojtjen,transportin dhe perfitimet ,prej drogerave,dudke perfunduar deri tek ministri i tyre Tahiri,Agoni e ellane po ashtu,ish minister i drogerave,dhe perfshire edhe nje sere oficeresh te larte te policise se Cucit (me Adi Veline ne krye),qe paguheshin,prej Martinit,me rroga te majme mujore,qe mbronin jo vetem korrupsionin ,por edhe krimin e organizuar,deri ne antare te qeverise……

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *