• |
ide | kryesore

6 vitet e Alda Klosit në administratë/ Nga një apartament 47 m2, doli me disa shtëpi të tjera

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
AldaJanë publikuar deklaratat e pasurisë së Alda Klosit që nga dita ku ajo është emëruar në administratën e lartë shtetërore në 2016, si drejtore në ministrinë e Financave.

Sipas dokumente të siguruara nga News24, atë vit zonja Klosi kishte një pasuri modeste, bashkëpronare me të shoqin Altin Klosi në një apartament prej 47m2 katrorë në Tiranë, me vlerë 2,5 milion lekë, një automjet Toyota Yaris i vlerësuar 180 mijë leke dhe disa llogari bankare me vlera të ulëta ose të papërfillshme, prej 7 eurosh apo 3,8 dollarësh.

Ndërsa i bashkëshorti kishte dhe një truall prej 1000 m2 katrore në periferi të Tiranës me vlerë 9 milion lekë, ku përfshihet dhe një ndërtim prej rreth 90 m2.

Lexo më tej: Enigma/ Të kujt janë 300 mijë eurot “pa pronar” që rrëmbeu pastruesja Robin Hud-e 

Një vit më pas Alda dhe Altin Klosi blenë një apartament në Tiranë prej 72 metrash katrorë me vlerë rreth 32 mijë euro, financuar pjesërisht nga një kredi prej 2 milion lekësh, 950 mjië lekë të tjera I kanë marrë borxh dhe nga një garanci financiare të një prone me qira.

Në vitet e tjera pasuria e Alda Klosit nuk ka pësuar ndryshime të mëdha. Por në 2021 Alda Klosi tashmë e divorcuar papritur bëhet e pronare e dy apartamenteve banimi në Lezhe, me vlerë gati 8 milion lekë që të dy.
Po në këtë vit Alda Klosi shlyen kredinë e marrë në 2017 për blerjen e apartamentit në Tiranë, dhe bëhet pronare me te drejta të plota.

Kurse ne vitin e fundit 2022 Alda Klosi deklaron se ka përfituar tre pasuri si trashëgimi ligjore nga familja. Por teksa ka deklaruar pronat e marra nga trashëgimia, ajo nuk ka bërë asnjë deklaratë për të paktën 120 mijë eurot e vjedhura në shtëpi. Megjithëse thotë se shuma e vjedhur është për kurimin e xhaxhait, ajo kishte si detyrim ligjor ta raportonte si gjendje cash në shtëpi.10 Comments

    1. Haidar te ri per zonjen hajdute. Pastrimi qe iu be ishte total. I pastroi shtepine, parate, fytyren dhe sumen.
      Hajdari po e la dhe tani, pas burgut do dale vet me fshese ne dore si pastruese.

  1. Me interes ne kesi rastesh dhe per kesi monstrash eshte te dime CV-ne profesionale te kesaj hajdutes. Si eshte ngjitur deri ne nivelet me te larta te administrates,per cfare meritash,cfare aftesish, cfare arritjesh? Ku dhe kur ka spikatur si e zonja ne pune?! Informacioni qe serviret eshte krejt I shpelare. Me shume fokusi drejtohet te pastruesja. Nje zot e di sesi qendron e verteta. Mund te jete nje loje kjo, me pastruesen. Kush e di se cfare kerkon te pastroje kjo drejtoresha me kete ngjarje…..

  2. Ben Ahmetaj i beka milionere keto bucet.. Keto sikur e kane bankomat ate veglen. Si duket Rama e ka kuptuar qe me gra te tilla ka me pak korrupsion,prandaj pasi beri praktiken ne Beni e mori ne kryeministri..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *