• |
ide | kryesore

Pas akuzave, Alec Baldwin rikthehet në Instagram

Paparazzi, Slider


Alec Baldwin është rikthyer në Instagram pas akuzave për vrasjee të pavullnetshme. Ai publikoi  një foto të gruas së tij Hilaria Baldwin duke marrë një masazh nga djali i tyre Leonardo, 6 vjeç, më 22 janar me mbishkrimin; ‘Më lejoni t’ju jap një fërkim të shpinës’. Patate të skuqura gjithashtu .”

Çifti ndan edhe fëmijët Carmen, 9, Rafael, 7, Romeo, 4, Eduardo, 2, Marilu, 22 muajsh dhe Ilaria, 4 muajshe. Ai më parë mirëpriti vajzën Ireland, 27 vjeç, me ish-bashkëshorten Kim Basinger.

Lajmet për akuzat  vijnë më shumë se një vit pasi kineastja Halyna Hutchins u qëllua nga një armë mbështetëse e mbushur e mbajtur nga Baldwin. Zyra e Prokurorit të Distriktit të Nju Meksikos konfirmoi se armatura Hannah Gutierrez-Reed do të akuzohet gjithashtu për të njëjtat dy akuza me të cilat ballafaqohet Baldwin.

Në përgjigje , avokati i aktorit, Luke Nikas deklaroi se ata po planifikojnë të luftojnë kundër. “Ky vendim shtrembëron vdeekjen tragjike të Halyna Hutchins,” tha Nikas në një deklaratë për NBC News. “Z. Baldwin nuk kishte asnjë arsye të besonte se kishte një plumb të vërtetë në armë. Ai u mbështet te profesionistët me të cilët punonte, të cilët e siguruan atë që arma nuk kishte fishekë të drejtpërdrejtë. Ne do t’i luftojmë këto akuza dhe ne do të fitojmë.”

Avokati i Gutierrez-Reed, Jason Bowles gjithashtu tha se ata planifikojnë “të nxjerrin të vërtetën e plotë në dritë. Ata besojnë se Hannah do të shfajësohet nga një juri për keqbërjen”. Pas të shtënave, burri i Hutchins, Matthew Hutchins, arriti një marrëveshje me producentët e Baldwin dhe Rust në një rast vdeekjeje të gabuar në vitin 2022. Në atë kohë, ai ndau një deklaratë të marrë nga E! News se nuk kishte “asnjë interes për t’u përfshirë në akuza ose ngarkimin e fajit” te producentët ose Alec./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *