• |
ide | kryesore

Lindi foshnjën rreth 5 kg, ndërron jetë 29-vjeçarja në maternitetin “Koço Gliozheni”

-Instant, Lajme, Të fundit


Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në maternitetin e ri “Koço Gliozheni”. Një 29-vjeçare ka ndërruar jetë pasi ka sjellë në jetë foshnjën e saj rreth 5 kg. Mësohet se e reja ka ndërruar jetë pas lindjes natyrales. Lindja është kryer ditën e shtunë. Pasi ka qëndruar në spital 24 orë, ajo ka dalë me dëshirën e saj dhe ka ikur në shtëpi.

Pasi ka qëndruar një ditë në shtëpi, e reja ka shfaqur probleme debulese. Dje pasdite ajo ka shkuar sërish në maternitet, ku edhe është reanimuar. Pavarësisht ndihmës se bluzave të bardha, ditën e sotme ka humbur jetën. Mësohet se nëna nuk kishte hemorragji, nuk ka pasur probleme në lindje. Pritet ekspertiza mjeko-ligjore për te konfirmuar shkakun. Një rast i ngjashëm ndodhi dhe ditën e djeshme në qytetin e Elbasanit, ku një 34-vjeçare ndërroi jetë pas një aborti.


4 Comments

  1. E hengert mortja ate mjek qe nuk e ka fut ne operacion me femijen 5Kg.
    Ne Europe nese femija eshte mbi 4Kg te fusin ne operacion.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *