• |
ide | kryesore

Beyoncé konfirmon turneun ‘Renaissance 2023’

Paparazzi, SliderBeyoncé e nisi Muajin e Historisë së Zezë me njoftimin se turneu i saj global do të fillojë të shesë bileta më 6 shkurt.

“RENAISSANCE WORLD TOUR 2023”, shkroi ajo në Instagram nën foton e saj. Biletat fillimisht do të bëhen të disponueshme përmes një parashitjeje ekskluzive për anëtarët e regjistruar të BeyHive. Turneu, i prodhuar nga Parkwood Entertainment dhe i promovuar nga Live Nation, do të fillojë më 10 maj në Friends Arena në Stokholm, SE.

Beyoncé do të bëjë ndalesa në të gjithë Evropën në Cardiff, Edinburg, Sunderland, Paris, Londër, Marsejë, Amsterdam, Varshavë. Më pas ajo do të vazhdojë në të gjithë Amerikën e Veriut me shfaqje në Toronto, Çikago, East Rutherford, Atlanta, Las Vegas, Los Angeles, Houston.

Sipas një njoftimi për shtyp, artistjado të lërë shenjën e saj edhe jashtë skenës, me BeyGOOD, iniciativën që ajo themeloi në 2013 për të mbështetur njerëzit dhe programet në mbarë botën. Në qytete të ndryshme gjatë gjithë turneut, BeyGOOD do të mbështesë sipërmarrësit përmes drekës së Black Parade Route, duke festuar pronarët e bizneseve të vogla dhe një sërë shërbimesh me partnerë globalë për të promovuar qëndrueshmërinë e biznesit.

BeyGOOD gjithashtu do të mbështesë studentët përmes fondeve të bursave që do t’u jepen kolegjeve dhe universiteteve në dhjetë qytete të ndryshme gjatë turneut. Çdo shkollë do t’i jepet njëqind mijë dollarë dhe do të përzgjedhë nxënësit përfitues. /Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *