• |
ide | kryesore

PS kërkon 10 ditë përjashtim nga Kuvendi për 8 deputetë të PD (Emrat)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
DemokratëtPartia Socialiste ka kërkuar përjashtimin me 10 ditë nga seancat plenare për 8 deputetë të PD-së, që sipas tyre kanë penguar zhvillimet në Kuvend.

Përjashtim është kërkuar për; Luçiano Boçin, Albana Vokshin, Ervin Salianji, Ina Zhupën, Luan Baçin, Tritan Shehun, Gazmend Bardhi dhe Bledion Nallbati.

Në këtë kërkesë, depozituar ne Kryesine e Kuvendit thuhet se keta deputete ofenduan kryeparlamentaren Lindita Nikolli. Kanë qenë 7 deputetët socialistë ata që kanë firmosur kërkesën, të cilën e kanë depozituar në Kryesi.

Kujtojmë se pak ditë më parë Kuvendi përjashtoi me 10 ditë kryetarin e PD-së, Sali Berisha, Belind Këlliçin, Flamur Nokën, Edmond Spahon dhe Edi Palokën.

Lexo më tej: Rama struk kokën nën fustanet e Linditës dhe Elisës 20 Comments

 1. merri mor futi ne burg dhe mbylle parlamentin e hap kuvendin popullor ku te vijne robt qirat te duartrokasin

  1. Sa keq me vjen per te gjithe ju (ndoshta jeni vetem nje),qe shpejt jo vetem do i shikoni “keta ” te pd gjithandej,po do ju dalin edhe ne enderr.
   Prandaj mesohuni nga pak qe tani,qe mos pesoni ndonje infarkt me vone,se jo per gje po ka filluar tju levize si shume tensioni kohet e fundit.
   Ne fakt u mesuat keq vetem me laraskat tuaja ne parlament e qeveri,nuk menduat kurre qe ishte ca e tepert kjo pune kundrejt gjysmes tjeter qe vuante ne heshtje…
   Karma’s the bitch!

 2. O VERE DHE SUME QIRET E -FRESHIT- POR VETEM DROGAXHINJTE,HAJDUTET DHE ATO KURVAT -RIDHJERASE-TE QENDREOJNE NE PARLAMENT?

 3. Neodiktatura i ka formuar pjellat e saj te perbindeshme.
  Mes mesazheve te mesiperme, pervec pak syresh qe ironizojne, te tjeret flasin me shpirt e pa tru.

  Cdo kohe formaton njeriun e saj dhe ky eshte demi me i madh i Rames ne krye te PS…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *