• |
ide | kryesore

Spielberg: Tom Cruise shpëtoi Hollywood-in me “Top Gun: Maverick”

Paparazzi, SliderRegjisori i Hollivudit, Steven Spielberg nuk humbi kohë duke e lavdëruar Tom Cruise në drekën e Academy Awards të hënën.

Duke e tërhequr Cruise-n për një përqafim, Spielberg i tha aktorit se ai ” shpëtoi Hollywood-in” me hitin e tij “Top Gun: Maverick” – i cili mori një nominim për filmin më të mirë. “Ju e keni ruajtur a-në e Hollywoodit ,” i thotë regjisori Cruise në klip. “Seriozisht, “Maverick” mund të ketë shpëtuar të gjithë industrinë.”

Filmi, një vazhdim i klasikut të Cruise të vitit 1986, fitoi 1.48 miliardë dollarë në mbarë botën që nga publikimi i tij në maj të vitit të kaluar. Ai gjithashtu grumbulloi një 96% mbresëlënës në Rotten Tomatoes. Filmifitoi gjashtë nominime mbresëlënëse për Oscar.

Regjisori Joseph Kosinski zbuloi më parë se kishte vetëm 30 minuta për të bindur Tom të luante në “Top Gun: Maverick”. “Kështu që lexova skenarin, pata disa ide dhe Jerry Bruckheimer i pëlqeu. Ai tha, “E di çfarë, duhet të shkosh t’ia tregosh këtë  Tomit,” i tha Kosinski Polygon.  Ne fluturuam për në Paris, ku ai po xhironte “Mission: Impossible”. Dhe në thelb kisha 30 minuta për ta bindur”, shpjegoi ai. “Por kur arrita atje, kuptova se Tom me të vërtetë nuk donte të bënte një tjetër ‘Top Gun. Është një nga ato momente si regjisor, ku ju duhet të  tregoni  pse duhet të realizohet ky film. Kisha 30 minuta për ta bërë këtë.”/Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *