• |
ide | kryesore

Parashikimi i motit: Rriten lehtë temperaturat

-Instant, Lajme, Të fundit
kthjellime, moti, motit,Moti do të jetë me vranësira mesatare shtresore në pjesën e parë të ditës. Pasdite vranësirat do të pakësohen duke ia lenë vendin kthjellimeve. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 6 m/sek në bregdetin e Jonit. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,3 deri në 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mëngjes.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 
Zona malore     -1/11°C
Zona e ulët         2/17°C
Zona bregdetare 8/16°C

Kosova

Moti do të jetë me kthjellime dhe mjegull të dendura në mëngjes dhe mbrëmje. Era do të jetë me drejtim Veri-lindje me shpejtësi 7 m/sek. Temperaturat do të luhaten në ekstremet e tyre -1 C në mëngjes ndërsa në mesditë do të jenë me rritje 10°C – 13°C .Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *