• |
ide | kryesore

Kina i përgjigjet SHBA-së: Ndalimi i Tik Tok do të ishte një persekutim politik

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Kina


Ndalimin e Tik Tok në SHBA, Kina e ka quajtur një persekutim politik dhe ksenofobik.

Ministrisë e Jashtme e Pekinit ka deklaruar se kurrë nuk do t’i kërkojë një kompanie apo individi të mbledhë të dhëna apo informacione në shtete të tjera duke shkelur ligjin.

Deri më tani qeveria e SHBA nuk ka ofruar prova për të demonstruar se Tik Tok kërcënon sigurinë kombëtare. Më herët CEO i Tik Tok ka thënë se nuk ka prova për aksesin e Kinës në të dhënat personale


2 Comments

  1. Hahaha… kur ka fytyre dhe flet Kina!!!

    Po ju keni kohe qe keni ndaluar whatsappera e facebookera e te gjitha mediat e thera sociale perendimore.

    E vetmja arsye pse SHBA-te nuk ju pergjigjen me monedhen e duhur eshte se i duheni ende per pune krahu.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *