• |
ide | kryesore

Lista e fituesve të iHeart Radio Awards

Paparazzi, SliderDuke festuar artistët dhe këngët më të luajtura në stacionet iHeart Radio Awards , edicioni i 10-të i ceremonisë së çmimeve paraqiti një listë të nominuar me artistë duke përfshirë; Taylor Swift, Lizzo, Harry Styles, Dua Lipa, Beyoncé, Drake, Bad Bunny dhe shumë të tjera.

Këtë vit, spektakli u drejtua nga Lenny Kravitz, i cili gjithashtu u ngjit në skenë për të performuar.

Votimi për çmimet u hap në maj, duke u dhënë dëgjuesve mundësinë për të vendosur fituesit në disa kategori të reja dhe të krijuara, me votimin e fansave që përcakton disa kategori, duke përfshirë tekstin më të mirë të këtij viti, videon më të mirë muzikore, ushtrinë më të mirë të fansave dhe më shumë. Lista e fituesve të iHeart Radio Awards:

Kënga e vitit

Artisti i vitit   

Harry Styles

Grupi i vitit

Imagine Dragons

  Bashkëpunimi më i mirë   

“Unholy” – Sam Smith & Kim Petras

Artisti pop

Jax

Kënga Country e vitit         

“She Had Me At Heads Carolina” – Cole Swindell

Kënga hip-hop e vitit

“WAIT FOR U” – Future ft. Drake & Tems

Artisti hip-hop 

Drake

Kënga R&B e vitit     

“I Hate U” – SZA

Artisti R&B i vitit

SZA

Kënga alternative e vitit

“Enemy (from the series Arcane League of Legends)” – Imagine Dragons

Artisti alternative i vitit

Red Hot Chili Peppers

Kënga rock e vitit   

“Black Summer” – Red Hot Chili Peppers

Artisti rock i vitit 

Kënga e vitit  (dance)

“I’m Good (Blue)” – David Guetta & Bebe Rexha

Latin Pop/Reggaeton Kënga e vitit

“MAMIII” – Becky G & Karol G

Latin Pop/Reggaeton Artisti i vitit

Bad Bunny

Artisti latin i ri i vitit     

Kali Uchis

Teksti më i mirë

“Anti-Hero” – Taylor Swift

Videoja më e mirë muzikore

“Yet To Come” – BTS

Dokumentari më i mirë

“Selena Gomez: My Mind & Me” – Selena Gomez

 Tour më i pëlqyer

Harry Styles/Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *