• |
ide | kryesore

Rachel Mc Adams zbulon nëse do të marrë pjesë në “Mean Girls Musical”

Paparazzi, Slider


Në një intervistë të re me Entertainment Tonight, Rachel McAdams  tha se “kurrë” nuk do t’i thoshte jo Tina Fey, nëse kjo e fundit do t’i kërkonte asaj të vinte në bord për filmin e ardhshëm muzikor Mean Girls.

“Ajo është më e mira,” tha McAdams për Fey, e cila luajti së bashku me McAdams në filmin origjinal dhe shkroi skenarin për atë film. Fey shkroi gjithashtu muzikalin në Broadway, mbi të cilin bazohet filmi i ri. Ajo është gjithashtu bashkëprodhuese e filmit muzikor. Edhe pse aktorja origjinale e Regina George nuk është “në punë” aktualisht për të bërë një paraqitje, “Do të shohim se si do të shkojë gjithçka,” shtoi aktorja.

McAdams lavdëroi  Renée Rapp, e cila mori rolin e Regina nga Taylor Louderman në muzikalin Mean Girls Broadway dhe do të riprodhojë personazhin e saj në filmin muzikor. “Unë nuk mendoj se ajo mund të bëjë ndonjë gabim. Ajo është e mahnitshme,” deklaroi Rachel. “Ajo tashmë më ka mposhtur me atë zë. Pra, jam e emocionuar të shoh mishërimin e saj.” “Është një personazh kaq i mrekullueshëm. Është shumë argëtuese ta luash , kështu që shpresoj që ajo të kalojë mirë me të. Dhe mezi pres ta shoh”, shtoi ajo.

Përfundimi i kastit të filmit të ardhshëm do të jetë Angourie Rice në rolin e Cady, Auli’i Cravalho në rolin e Janis, Jaquel Spivey në rolin e Damian. Avantika dhe Bebe Wood do të luajnë rolin e grupeve të Regina’s Plastics, Karen dhe Gretchen, ndërsa Christopher Briney do të luajë Aaron Samuels dhe Busy Philipps do të luajë si mamaja e Regina. Fey dhe Tim Meadows do të ripërsërisin gjithashtu rolet e tyre të znj. Norbury dhe Principal Duvall, respektivisht, nga komedia adoleshente e vitit 2004 në filmin e ri./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *