• |
ide | kryesore

IOS publikon emoji-t e rinj

F1, StilEmoji-t në celularët tanë janë gjëja më kreative të cilët i japin një ndjenjë tjetër bisedës që zhvillojmë me të tjerët.

Krijuesit e telefonave kujdesën që çdo herë të kemi pajisje më teknologjinë më të fundit por emoji-t janë vërtetë të rëndësishëm po aq sa vetë telefoni.

Përdoruesit e iPhone do të kenë mundësi që të përditësojnë sistemin operativ të celularëve të tyre dhe siç është bërë traditë, përditësimi vjen, ndër të tjera, me emoji të rinj.

Prej javësh, Apple ka modifikuar sistemin e ri dhe gjatë fazës së testimit, njoftoi se ka përmirësuar aplikacionin Podcasts.

Përsa u përket emoji-ve, përfshijnë: xhenxhefilin, maraca, zemra me ngjyra të reja, bizele në bishtajë, një livando, kandil deti, korb, një krah engjëlli, krëhër etj.


Emoji “talk to the hand”, ose e thënë shqip “mirë, mjaft!”. Tani mund ta shprehni hapur mospërfilljen tuaj apo komentet.

Emoji-t më të fundit janë përpiluar nga Emojipedia, përdoruesit duhet të presin që të shohin shumicën (nëse jo të gjitha) të shtuara në iOS këtë vit.

Ky përditësim sjell disa veçori dhe përmirësime të dukshme, si p.sh. përshtatshmërinë për të marrë njoftime në aplikacionet në ueb nga Safari dhe gjithashtu do të përfshijë numërimin e distinktivit në ekranin bazë.

Ka gjithsej 21 simbole të reja emoji me versionin e ri të iOS dhe këto përfshijnë gjestet e duarve, një zemër rozë, kandil deti dhe një simbol Wi-Fi.

Aplikacioni Photos merr aftësinë për të hequr fotot dhe videot e kopjuara nëpër bibliotekat e fotografive iCloud Share.

Apple ka rikthyer animacionin e kthesës së faqes në aplikacionin Books në versionin iOS 16.4.

Ekziston gjithashtu mbështetje e integruar për kontrolluesin Sony PlayStation 5 DualSense Edge.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *