• |
ide | kryesore

Jeremy Renner flet për herë të parë për aksidentin

Paparazzi, SliderJeremy Renner thotë se ai do të goditej nga një borëpastruese “përsëri” nëse kjo do të thoshte të shpëtonte nipin e tij.

“Unë do ta bëja përsëri,” u shpreh ai në intervistën e tij të parë që nga aksidenti i frikshëm. “Po, do ta bëja përsëri sepse po shkonte drejt nipit tim.” Intervista, e cila do të transmetohet e plotë të enjten, më 6 prill, tregon Renner duke reflektuar mbi dhimbjen torturuese që ndjeu kur besonte se po “vdiste” pasi u godit. “E ndjeva gjithë dhimbjen,” ndan ai përpara audios brutale të luajtjes së thirrjes së tij 9-1-1. “Isha zgjuar në çdo moment.”

Pavarësisht lëndimeve të tij, të cilat përfshijnë brinjë të thyera,  këmbë të thyer dhe shumë më tepër, aktori i “Avengers” shpreson që një ditë t’i rikthehet aktrimit. “Zgjodha të mbijetoj, nuk do të më vrasë, në asnjë mënyrë,” thotë ai për plagët e tij. “Kam humbur shumë mish dhe kocka në këtë përvojë, por jam furnizuar me karburant dhe jam rimbushur me dashuri dhe titan.”

Jeremy u godit nga borapastruesi i tij në ditën e Vitit të Ri. Ai pësoi “traumë  në gjoks” që kërkoi  t’i nënshtrohej një operacioni urgjent. Si  u kthye në shtëpi nga spitali disa javë më vonë dhe filloi të dokumentonte rehabilitimin e tij intensiv dhe ushtrimet në këmbë, të cilat i filloi vetëm dy muaj pas aksidentit. “Çfarëdo që të duhet”, shkroi ai një video ku shihet duke u stërvitur. Bashkë aktorja e Renner-it në “Ant-Man and the Wasp; Quantumania”, Evangeline Lilly e quajti shërimin e tij një “mrekulli”. “Ai është i fortë ,” tha ajo muajin e kaluar. “Gjithmonë keni qenë në gjendje ta shihni këtë tek ai. Ai po rikuperohet dhe unë jam shumë mirënjohëse.”/Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *