• |
ide | kryesore

Sebastian Bear-McClard akuzohet për sjellje të pahijshme se*suale

Arkiva, Paparazzi, SliderBurri i Emily Ratajkowski, Sebastian Bear-McClard, po akuzohet për sjellje të pahijshme se*suale dhe sjellje të papërshtatshme me vajza adoleshente në një raport të ri shpërthyes.

Një grua e re, e cila tani është 24 vjeçe, pohoi në një artikull të publikuar nga Variety se producenti i filmit e kontaktoi kur ajo ishte vetëm 17 vjeç përmes Instagramit. Më pas ata dyshohet se u takuan në një papafingo në New York City dhe takimi rezultoi në një rol të vogël në filmin e tij “Good Time”.

Gruaja e paidentifikuar tha se kur mbërriti në xhirime, ajo priste të filmonte me yllin e filmit, Robert Pattinson, por në vend të kësaj xhiroi një skenë nudo me një “aktor që ishte liruar së fundmi nga burgu”. Në një deklaratë të marrë nga Variety, adoleshentja e atëhershme u ndje “shumë e habitur” dhe “e tmerruar”.  Menjëherë pas incidentit të xhirimeve, e reja dyshohet se filloi të kishte intimitet  me Bear-McClard, dhe ata dyshohet se vazhduan një marrëdhënie konsensuale.

Përveç llogarisë së gruas së parë, një tjetër individ i paidentifikuar pretendoi se ajo u takua me regjisorin me bazë në Nju Jork kur ishte 18 vjeçe dhe ai dyshohet se filloi ta “ngacmonte” atë në Instagram duke bërë “premtime për karrierën”. “Unë dhe Sebastiani filluam të putheshim,” tha ajo. “Gjërat u përshkallëzuan dhe më pas, pa kërkuar pëlqimin tim, Sebastiani kreu marrëdhënie me mua. Gruaja gjithashtu pretendoi sjellje të tjera shqetësuese, duke përfshirë pretendimet se Bear-McClard e quajti atë “të vonuar” dhe do ta “gjurmonte” përmes një aplikacioni në telefonin e saj. Ajo gjithashtu pretendoi se dikur e gjeti atë duke i dërguar mesazhe një vajze 15-vjeçare, dhe kur u përball, ai dyshohet se “u shfaq i kënaqur me veten dhe qeshi me komentin tim. Ai nuk i mohoi akuzat e mia.”/Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *