• |
ide | kryesore

Zelensky: Asnjë gjurmë e Rusisë nuk do të mbetet në territorin ukrainas

-Instant, Lajme, Planet


Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky u ka premtuar bashkatdhetarëve të tij se asnjë gjurmë e Rusisë nuk do të mbetet në tokën ukrainase, duke përsëritur besimin e tij se fitorja kundër pushtuesve është vetëm çështje kohe.

Në një video-mesazh të enjten, duke shënuar 400 ditë nga fillimi i pushtimit rus të Ukrainës, Presidenti Zelensky vlerësoi forcat e armatosura të vendit të tij për luftën e tyre.

“Heroizmi i ukrainasve do të mbetet i paharrueshëm në të gjithë botën”, theksoi ai.

“Ne nuk do të lëmë asnjë gjurmë të Rusisë në tokat tona dhe armiku do të ndëshkohet,” u zotua ai.

“Të bëjmë gjithçka që të vijë dita sa më shpejt që t’ju ​​falënderoj, të dashur ukrainas, për fitoren tonë”, përfundoi Presidenti Zelensky në mesazhin e tij.


5 Comments

  1. po se ti plehre ske skapur pushken e te shkosh ne front, por ke vene ukrainen ne shtetrrethim dhe sle mashkull te dale nga ukraina, por i mobilizon dhe i con ne kasaphane, per cilin ideal keta nejrez po vriten, cfare po u lene familjeve te tyre ? mos valle ideali per nje ukraine te lire qe ta trashegojne oligarket e ukraines apo per varferine korrupsionin dhe vendin e shkaterruar qe do u lene familjeve te tyre???

    rusia kerkoi te mos hyje ne nato.

    shanset jane qe te jesh kapur nga soros per bolesh pasi asnje llogjike sado fantashkencore te jete nuk justifikon masakrimin dhe shkaterrimin e vendit tend, per te thene te drejten nje vend sivella i rusise edhe pse me diferenca normale

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *