• |
ide | kryesore

Lista e fituesve të CMT Music Awards 2023

Paparazzi, SliderSë fundmi janë publikuar fituesit të CMT Music Awards 2023.

Këtë vit, Lainey Wilson kryesoi akuzën me katër nominime, duke përfshirë Performancën e Vitit dhe Videon Femërore të Vitit.Brown dhe gruaja e tij, Katelyn, bënë histori të dielën pasi u bënë çifti i parë i martuar që fitoi videon e vitit për hitin e tyre “Thank God”.Jelly Roll mori në shtëpi disa çmime, duke përfshirë — Videoja Mashkull e Vitit. Në të gjitha kategoritë, CMT njohu 21 të nominuar për herë të parë, me Carrie Underwood, artistja më e vlerësuar në historinë e CMT, gjithashtu fitoi një tjetër titull këtë vit, megjithatë, ajo nuk e mori trofeun në shtëpi. Lista e fituesve të CMT Music Awards:

Video e vitit ( artiste)
Lainey Wilson – “Heart Like a Truck”

Video e vitit ( artist)
Jelly Roll – “Son of a Sinner”

Grupi i vitit 
Zac Brown Band – “Out in the Middle”

Bashkëpunimi i vitit
HARDY feat. Lainey Wilson – “wait in the truck”

Performanca e vitit 
Cody Johnson – “‘Til You Can’t” (from 2022 CMT MUSIC AWARDS)

Artistja e re e vitit
Megan Moroney – “Tennessee Orange”

Artisti i vitit
Jelly Roll – “Son of a Sinner”/Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *